Reklama

Zniknęły pachołki z ulicy Grota - Roweckiego

Opublikowano: śr, 10 lis 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnicy od dawna zwracali nam uwagę, że ulica Gen. Grota-Roweckiego w Rawiczu jest w fatalnym stanie.

O fatalnym stanie nawierzchni na ulicy Grota-Roweckiego w Rawiczu pisaliśmy jakiś czas temu. Dokładniej można o tym poczytać tutaj.

Pytany wtedy włodarz gminy nie zadeklarował konkretnego terminu remontu tej ulicy.

Wielu mieszkańców zgłaszało nam problem związany z nawierzchnią, która od wielu lat jest w złym stanie. O tym, czy zostanie wykonany jej remont w 2022 roku, zadecyduje to, czy uda się pozyskać dofinansowanie. Droga jest uwzględniona w planach przebudowy i w kolejnych latach zostanie zmodernizowana - odpowiadał burmistrz Grzegorz Kubik. 

Jeśli nie remont, to co na razie? Z informacji podanych nam przed kilkunastoma dniami przez Centrum Informacji Burmistrza na początku listopada miały być realizowane naprawy z bieżącego utrzymania dróg w gminie. W ramach tych działań nawierzchnia na Grota Roweckiego miała być naprawiona.    

Sprawdziliśmy dzisiaj jak sprawa wygląda. Otóż na miejscu nie zastaliśmy już pachołków zasłaniających największe dziury - te zostały naprawione. Ale, żeby nie było tak pięknie, na powierzchni drogi nadal można zaobserwować mniejsze i większe dziury, szczególnie po deszczu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Rawiczanin

  Ścieżka rowerowa była na zewnątrz plant, w początku lat 70 tych została zlikwidowana .W jej miejscu położono asfalt . Poszerzono w ten sposób ulice biegnące na zewnątrz plant. Na starej fotografii wyeksponowanej przed Ratuszem w czasie Jarmarku Historycznego przedstawiającej ul Wały Dąbrowskiego jest widoczna . Widać na tej fotografii jak wąska ... Rozwiń

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Rawiczanin

  Ścieżka rowerowa była na zewnątrz plant, w początku lat 70 tych została zlikwidowana .W jej miejscu położono asfalt . Poszerzono w ten sposób ulice biegnące na zewnątrz plant. Na starej fotografii wyeksponowanej przed Ratuszem w czasie Jarmarku Historycznego przedstawiającej ul Wały Dąbrowskiego jest widoczna . Widać na tej fotografii jak wąska ... Rozwiń

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -2

  Kierowca

  Może wreszcie Burmistrz zrozumie, że nie tylko rowerami ludzie jeżdżą. W Rawiczu od kilku lat robi się tylko ścieżki rowerowe i ciągi pieszo - rowerowe, a ulice są tylko łatane i to jeszcze byle jak.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -4

   Lol

   Bzdury piszesz. Teraz Saperską zrobili,robią Broniewskiego już zaczęli a Grota Roweckiego wcale nie jest jeszcze taka zła,jeżdżę nią codziennie. Połatali i ok.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -3

   nnn

   W koncu robi się coś dla rowerzystów, a i tak to o wiele za mało niż realne potrzerby (np. droga do żylic, drogi rowerowe wzdłuż plant , które można utworzyć na samych plantach na dole wzdłuż dróg jak to było historycznie)

   • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

    Pozdro

    Nigdy tak nie było nawet historycznie,ale fakt to,że robią ścieżki pieszo-rowerowe jest dobre. Miasto zmienia się na korzyść. Tylko niech Wały Jarosława Dąbrowskiego zrobią i Poniatowskiego ,od wewnątrznej strony Plant,są o wiele gorsze niż Grota Roweckiego. Pozdro

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -1

  ....1az

  Ludzie potrafią latać w kosmos, produkować procesory o wielkości nanometrów, a tymczasem przez kilkadziesiąt lat żadna władza w Rawiczu nie potrafi sobie poradzić z dwoma wielkimi uskokami do których wpadają samochody (i karetki !) w okolicy skrzyżowania z ul.Saperską. Dla mnie po prostu zwykła nieudolność. Na ulicy Śląskiej w Masłowie w okolicy ... Rozwiń