Reklama

Zobacz, jak przebiega pobieranie wymazów bez wychodzenia z auta [FILM+FOTO]

Opublikowano: pt, 29 maj 2020 18:24
Autor:

Zobacz, jak przebiega pobieranie wymazów bez wychodzenia z auta [FILM+FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Rawiczu stanął mobilny punkt pobierania wymazów w celu wykonania testów na koronawirusa. Testy są pobierane bez wychodzenia z samochodu.

Przez dwa dni zostanie wykonanych ponad 450 wymazów. W pierwszym dniu działania, mobilny punkt poboru odwiedził wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Jak zaznaczył, akcja Test&Go jest realizowana przez Urząd Wojewódzki dzięki wsparciu Ministra Obrony Narodowej. Jej zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Rawicza.

Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz w Pleszewie.

Wojewoda, zapytany przez Rawicz24 o koszty postawienia i obsługi mobilnego punktu pobierania wymazów w Rawiczu, nie udzielił konkretnej odpowiedzi. Podał jedynie, że koszt jednego testu wynosi około 300 zł i odesłał nas z tym pytaniem o koszty do poszczególnych podmiotów, które przyłączyły się do zorganizowania akcji (wojsko, Sanepid i samorząd gminny)
- Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są kluczowe, i dlatego o tych kosztach globalnie nie mówimy - oświadczył wojewoda.

Sprawdziliśmy jak wygląda procedura z punktu widzenia osób poddawanych badaniu. ZOBACZ FILM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE