Reklama

Zobacz, jak strażacy i mieszkańcy powitali nowe auto OSP Sobiałkowo [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Huczne popołudnie za strażakami i mieszkańcami z Sobiałkowa. Miejscowi druhowie od dziś mogą się pochwalić nowym wozem ratowniczo-gaśniczym - volvo.

Reklama

Druhowie z Sobiałkowa, w asyście wozów strażackich z okolicznych jednostek, przyjechali nowym samochodem na plac przed remizą. Tam odbyło się huczne powitanie auta.

Zgodnie ze strażackim zwyczajem, pojazd został oblany szampanem. Dokonali tego prezes jednostki z Sobiałkowa Bernard Cieślak wraz z naczelnikiem, Jarosławem Musielakiem. Auto zostało poświęcone przez ks. proboszcza Bogdana Górniaka, a zaproszeni goście gratulowali ochotnikom nowego nabytku i życzyli tylu powrotów, ilu wyjazdów. 

Jako sołtys chciałabym wszystkim podziękować za to, że tu jesteście - powiedziała Beata Szwarc, sołtys Sobiałkowa do mieszkańców miejscowości. - Jak sami wiecie, nasi chłopacy włożyli mnóstwo pracy w zdobycie auta, ale i w ten remont remizy, żeby to auto zmieściło się. Oni są na pokazach i zabawach, ale są przede wszystkim zawsze tam, kiedy ich potrzebujemy. Nie ma takiej chwili, by odmówili pomocy. Naszym chłopakom życzę wytrwałości i dbania (o samochód - przyp. red.), by zawsze był taki piękny - dodała. 

Druhowie z Sobiałkowa podziękowali wszystkim tym, którzy im na co dzień ich wspierają i dołożyli swoją cegiełkę do zakupu auta, m.in. posłowi Piotrowi Kalecie, samorządowcom, strażakom, przedstawicielom firm, jak i mieszkańcom. 

Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz pirotechniczny.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE