Reklama

Czym jest transport bilateralny?

Opublikowano:
Autor:

Czym jest transport bilateralny? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Transport bilateralny jest jedną z form transportu, która ma swoje niewątpliwe zalety. Jedną z nich jest korzystna, z punktu widzenia właścicieli firm transportowych, kwestia wynagrodzenia kierowcy za tego rodzaju usługi.

Czym jest przewóz bilateralny?

Przewóz bilateralny jest przewozem między dwoma krajami, zwykle odbywającym się na drodze lądowej. Może być on wykonywany przez prywatne firmy transportowe lub państwowe przedsiębiorstwa, a także przez indywidualnych kierowców. Wykonywany jest on zazwyczaj na podstawie umowy między stronami, a także na podstawie ustalonego harmonogramu i planu trasy.

Z transportem bilateralnym mamy do czynienia podczas przewozu osób lub towarów pomiędzy krajami, które zawarły ze sobą umowy dwustronne, przy czym siedziba przewoźnika musi znajdować się w jednym z tych państw. Jako członek Unii Europejskiej posiadamy umowy bilateralne ze wszystkimi krajami członkowskimi, a dodatkowo również następującymi państwami: Albania, Armenia, Białoruś, Irak, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgizja, Mołdawia, Rosja, Syria, Tunezja, Turcja, Ukraina oraz Uzbekistan.

Przykłady przewozów bilateralnych

Pierwszy przykładem tego, co nazywa się transport bilateralny, będzie podróż załadowanego samochodu do Niemiec, jego rozładowanie oraz ponowny załadunek i podróż do Polski. Czasem zdarza się, choć jest to nieekonomiczne, że kierowca wraca “na pusto”.

Kolejnym przykładem przewozów bilateralnych jest transport z Polski i częściowe rozładowanie w Niemczech, Austrii oraz Francji. Z tymi krajami nasz kraj posiada umowy dwustronne, w związku z tym uznanie go za transport bilateralny jest oczywistością.

Jakie są korzyści transportu bilateralnego?

Transport bilateralny (https://firetms.com/pl) ma wiele korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo wygodna forma transportu, ponieważ można go dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań. Ponadto jest on również bezpieczny, ponieważ każda strona ma swoich kierowców, którzy znająsię nawzajem i mają duże doświadczenie w prowadzeniu pojazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE