Reklama

Konsultacja medyczna online - zdrowie w zasięgu ręki

Opublikowano:
Autor:

Konsultacja medyczna online - zdrowie w zasięgu ręki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera W centrum epidemii koronawirusa wizyta u lekarza graniczyła wręcz z cudem. Innowacją w tej dziedzinie było wiec rozpoczęcie konsultacji medycznych online. Ich nowoczesność i szybkość sprawiły, że praktyka na nie ustała mimo zmniejszenia liczby zachorowań na koronawirusa. Warto więc wiedzieć jak wygląda ich przebieg i jakie niesie ze sobą korzyści. 

Konsultacja medyczna online - czym dokładnie jest 

Konsultacja medyczna online inaczej zwana teleporadą to nic innego jak elektroniczna wersja standardowej wizyty u lekarza w przychodni. Przebiegać może przy użyciu telefonu komórkowego bądź też tabletu. Lekarz w tym celu wykonuje połączenie na numer telefonu bądź też łączy się z pacjentem przy pomocy Internetu. Jest to o wiele wygodniejsza forma kontaktu niż jej pierwowzór - klasyczna diagnostyka medyczna.

Zalety korzystania z konsultacji medycznych online

Jeśli nie ma się przekonania do korzystania z teleporad, warto wiedzieć jakie zalety niesie ze sobą to rozwiązanie:

  • dostęp do opieki lekarskiej bez konieczności wychodzenia z domu,
  • oszczędność czasu - nie trzeba tracić czasu na próby dodzwonienia się do przychodni, następnie jechać do placówki, a później oczekiwać w kolejce na przyjęcie,
  • możliwość reagowania w każdym przypadku - niejednokrotnie bagatelizujemy objawy choroby, nawet gdy są one już widoczne, robimy to z niechęci do odwiedzania lekarzy i męczenia się w przychodni podczas np. gorączki, 
  • stałe monitorowanie chorób przewlekłych u osób mających problem z dostaniem się do placówki medycznej,
  • bezpieczeństwo - dzięki korzystaniu z teleporad ograniczamy kontakt z innymi osobami chorymi oraz nie jesteśmy przenosicielem swojej choroby na inne osoby,
  • możliwość wykonania nawet poza granicami Polski, 
  • szybkość - wizyta odbywa się zazwyczaj tego samego dnia.
Wybór konsultacji medycznej online to najwygodniejsza opcja, jaką proponuje nam współczesna medycyna. Zwłaszcza będzie świetnym wyborem dla seniorów oraz osób, które mają problemy z poruszaniem się. Dzięki niej nie ma konieczności transportu osoby chorej i narażanie jej na stres z tym związany. 

Poprosiliśmy redakcję serwisu e-recepta.net o wypowiedź na ten temat:

"Korzystanie z konsultacji medycznych online to wielki krok naprzód jeśli chodzi o postęp w funkcjonowaniu polskiej służby zdrowia. Jest to ogromne ułatwienie nie tylko dla pacjentów, ale ma też pozytywny wpływ na prace lekarza i przychodni. Dodatkowo teleporada daje możliwość na szybki kontakt z lekarzem oraz możliwość wystawienia e-recepty. Jest to więc kompleksowa usługa, która zapewnią niezbędną opiekę lekarską. To nie tylko korzystanie z porad lekarza rodzinnego, ale również specjalistów w konkretnych dziedzinach."

Jak przebiega teleporada? 

Konsultacja online jest prosta w organizacji. Wystarczy wybrać interesujący nas termin i lekarza, następnie opłacamy wizytę. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak czekać na połączenie z lekarzem. Jednak przed przystąpieniem do niej, warto odpowiednio się przygotować. Możemy zostać poproszeni o nasz numer PESEL, w celu weryfikacji tożsamości oraz o dokumentację medyczną. Istotna może okazać się również lista przyjmowanych przez nas leków oraz opis przebytych zabiegów. Dzięki tym wszystkim informacjom lekarz, który prowadzi teleporadę jest w stanie określić, jaki problem nas dotyczy i dostosować odpowiednie zalecenia. Może skierować nas do specjalistycznej poradni na dodatkowe badania, wystawić zwolnienie lekarskie i receptę. Wszystko zależy od stanu naszego zdrowia oraz od decyzji lekarza. Teleporada będzie nie tylko świetnym wyborem przy przeziębieniu czy grypie. Wybór lekarza specjalisty umożliwi nam wizytę związaną z cukrzycą, astmą czy chorobą zwyrodnieniową stawów.

Korzystanie z konsultacji medycznych online przynosi ze sobą wiele ułatwień. Oszczędza czas, jest bezpieczna oraz wykonywana przez lekarza z wieloletnią praktyką, daje to pewność co do jej jakości. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z dostaniem się do placówki medycznej lub mieszkają od niej w dużej odległości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE