Uwaga, KRAUSE w akcji – uniwersalność w służbie bezpieczeństwa
Czas na przegląd oferty drabin aluminiowych marki KRAUSE. Zacznijmy od konstrukcji trzyelementowych wielofunkcyjnych. W ofercie wspomnianego producenta znajdziemy szereg użytecznych modeli. Za przykład możemy podać tutaj drabinę wielofunkcyjną ze szczeblami z funkcją ustawiania na schodach CORDA – sprzęt, który doskonale zadziała np. w malowaniu ścian przy wejściu do budynku od zewnątrz i przycinaniu krzewów w ogrodzie. Z serii MONTO zaś, możemy wymienić drabinę wielofunkcyjną ze szczeblami Tribilo. Konstrukcje trzyelementowe wielofunkcyjne są dedykowane osobom poszukującym konfiguracji niezawodności z wszechstronnością. Świetnie sprawdzają się w podczas zawieszania ozdobnego oświetlenia w ogrodzie i przy konserwacji budynków. Używa się ich przy takich działaniach jak czyszczenie rynien, pielęgnacja drzew czy też odświeżenie elewacji. Wybrane modele można stabilnie ustawić na podłożu i różnych stopniach, świetnie poradzą sobie zatem ze schodami. Kupując jedną drabinę użytkownik, otrzymuje do swojej dyspozycji kilka wariantów ustawienia – przystawny (jednoelementowy lub rozsuwany) oraz wolnostojący – także z wysuwanym elementem, który zwiększa wysokość roboczą. Drabiny aluminiowe są trwałe i odporne na korozję, a zastosowane w nich rozwiązania, takie jak antypoślizgowe szczeble i mocne stopki, zwiększają bezpieczeństwo eksploatacji nawet na gładkich lub wilgotnych powierzchniach. Wyposażone są w szybkie systemy blokowania, co pozwala na sprawne rozstawienie i stabilne ustawienie konstrukcji.
Drabiny przegubowe KRAUSE – dobre na (prawie) wszystko!
Drabiny przegubowe sprawdzą się przy aktywnościach nad podłożem wymagających częstej zmiany ustawienia sprzętu i działania w trudnodostępnych miejscach. W ofercie marki KRAUSE znajdziesz takie produkty jak drabina przegubowa teleskopowa z 4 regulowanymi nogami TeleVario (seria MONTO) czy też uniwersalny model przegubowy ze szczeblami STABILO. Za sprawą segmentowej budowy i łatwo działającym przegubom można je szybko konfigurować w różne ustawienia, co sprawia, że są również (tak samo, jak modele wielofunkcyjne) bardzo funkcjonalne. Wygodne w użytkowaniu drabiny przegubowe – za sprawą możliwości wykorzystania ich w formie podestu roboczego (model 4x3 szczeble), nadają się także do dłuższych prac na niedużej wysokości, w których pierwszorzędne znaczenie ma stabilna i duża powierzchnia robocza. Znajdą one zastosowanie w takich działaniach jak montaż czujników i kamer, renowacja altany ogrodowej czy też przycinanie żywopłotu. W telegraficznym skrócie – drabiny przegubowe najlepiej sprawdzają się tam, gdzie liczy się przede wszystkim mobilność, elastyczność i szybkie dopasowanie sprzętu do konkretnej sytuacji.
Minimalizm, który sięga wysoko
Drabina przystawna to najprostszy i jednocześnie najbardziej bezpośredni sposób na dostęp do wyżej położonych miejsc. Wywiąże się ze swoich zadań wszędzie tam, gdzie drabina może być stabilnie oparta o ścianę, mur lub inną pionową powierzchnię. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w pracach zewnętrznych, w których największe znaczenie ma szybkość i duży zasięg działania. Modele przystawne jednoelementowe są lekkie, proste w obsłudze i od razu gotowe do użycia. Aluminium (materiał wykonania) zapewnia im niską wagę, a zatem łatwe przenoszenie, ale i odporność na warunki zewnętrzne. Konstrukcje przystawne sprawdzają się najlepiej przy realizacji takich działań jak czyszczenie i konserwacja dachów, elewacji, montaż instalacji zewnętrznych (np. oświetlenie) oraz zawieszanie elementów dekoracyjnych na ścianach budynków. Wytrzymała drabina przystawna zapewnia nieocenioną w takich sytuacjach stabilność. W ofercie marki KRASE znajdziesz kilkanaście produktów tego typu – zarówno jednoelementowych (np. drabina przystawna ze szczeblami CORDA), jak i rozsuwanych, wieloelementowych – tutaj za przykład może posłużyć model Fabilo z serii MONTO. Należy jednak też wspomnieć o ograniczeniach takich rozwiązań. Wymagają one odpowiedniego punktu podparcia – nie sprawdzą się w miejscach, gdzie nie ma ściany, muru lub innej odpowiedniej powierzchni, o którą można ją stabilnie oprzeć. A ponadto należy pamiętać, że wchodząc po niej na płaski dach budynku, drabina musi wystawać ponad jego krawędź minimum 1 metr. Zatem ich funkcjonalność – w porównaniu do modeli wielofunkcyjnych czy przegubowych, jest mniejsza.