Reklama

Zajęcia pozalekcyjne w powiecie rawickim. Sport, muzyka, a może języki obce?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Zajęcia pozalekcyjne w powiecie rawickim. Sport, muzyka, a może języki obce? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Jeśli twoje dziecko nie uczęszcza jeszcze na zajęcia dodatkowe to można spróbować wybrać dla niego coś odpowiedniego z bogatej oferty dostępnej w powiecie rawickim. Talent np. sportowy, można odkryć w każdym wieku i o różnej porze roku, a odpowiednio rozwijany może przynieść korzyści na przyszłość.

Reklama

Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla swoich dzieci? To pytanie zapewne zadaje sobie wielu rodziców. Z każdej strony jesteśmy bombardowani zaleceniami od "specjalistów", że talenty warto rozwijać od małego. Pamiętajmy jednak, aby dodatkowe aktywności wybrać zgodnie z zainteresowaniami, wiekiem i predyspozycjami dziecka, a nie nas samych - rodziców.

Zajęcia artystyczne

W Rawiczu i okolicy nie brakuje instytucji, w których nasze pociechy mogą odkrywać i rozwijać swoje talenty, ale także pożytecznie spędzać czas i nawiązywać nowe kontakty z rówieśnikami. Obok lekcji tańca, baletu czy zajęć plastycznych, znajdziemy naukę gry na instrumentach muzycznych oraz zajęcia teatralne.

Zajęcia sportowe

A co jeśli nasza pociecha nie czuje w sobie artysty? Co jeśli rozpiera ją energia? Najlepszym wyjściem będą zajęcia sportowe. W powiecie rawickim działa ponad 20 uczniowskich klubów sportowych, także większość klubów sportowych działających na naszym teranie, posiada sekcje dziecięce i młodzieżowe. Można grać m.in. w piłkę nożną, koszykówkę, szachy, pływać albo trenować sporty walki.  W samym Rawiczu oferta organizacji skupiających się na rozwoju dzieci połączonym właśnie z nauką sztuk walki, jest dość szeroka. Można trenować judo (Judo "Szóstka" Rawicz), karate (Rawicki Klub Karate Surem), boks (Boks Rawicz) czy taekwon-do (Akademia Taekwon-do In Nae). W pobliżu Rawicza, a dokładnie w Miejskiej Górce działa też Uczniowski Klub Sportowy Ju Jitsu i Judo Miejska Górka. 

Na co zwracać uwagę wybierając zajęcia sportowe dla dzieci?

Jak tłumaczy Paweł Jóska, trener Akademii Taekwon-do In Nae, jego zdaniem podstawową sprawą przy wyborze klubu sportowego dla dziecka jest fakt czy są w nim organizowane zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Podkreśla, że jest to bardzo ważne, żeby nie było dysproporcji między jednym, a drugim ćwiczącym. Ponadto ważne jest zaplecze sprzętowe oraz infrastruktura, którą dysponuje klub. Trener zwraca też uwagę, na sprawę o której, jego zdaniem, niewielu rodziców myśli.

- Kiedy rodzice zapisują dzieci, na początku jest dla nich ważne, żeby pociecha się poruszała, a nie myślą o tym, że za jakiś czas może stać się zawodnikiem. Warto więc sprawdzić czy klub przynależy do jakiegoś polskiego związku, np. piłki nożnej - mówi.

Tłumaczy, że przynależność klubu do polskiego związku pozwala zakładać, że np. przy zmianie klubu postępy i zdobyte uprawnienia będą akceptowane w innych miejscach.

- Mamy takie przypadki, że przychodzą do nas dzieci, które ćwiczyły w pseudo federacjach i zdobyły tam wysoki stopień. Nagle się okazuje, że to nie jest nic prawdziwego - opowiada.

Paweł Jóska zauważył, że sporty walki w ciągu ostatnich lat całkowicie się zmieniły. Wskazuje, że 15 lat temu najmłodszy zawodnik na sali miał jakieś 15 lub więcej lat, dzisiaj 15-latek to zawodnik, który prawdopodobnie za chwilę zniknie i być może wróci jak ułoży sobie życie rodzinne. 

Jakich języków obcych można się uczyć w powiecie rawickim?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach warto, przy okazji zajęć dodatkowych, rozwijać talenty językowe. Potwierdza to Henrieta Manionak, koordynator Akademii Języków Obcych Eurokontakt w Rawiczu.

- Zdecydowanie warto, bez tego trudno będzie dostać dobrą i rozwojową pracę. Szczególnie w świecie szybko zmieniających się technologii i globalnego rynku pracy języki są ważną umiejętnością - tłumaczy.

Przekazała, że w tej chwili uczą wiodących języków, czyli: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiegiego i rosyjskiego. Przyznaje, że myślą, o poszerzeniu oferty, ale wszystko zależy od dostępności lektorów oraz zainteresowania klientów. Należy pamiętać, że decydując się na zajęcia językowe warto zwrócić uwagę na to, żeby odbywały się w podziale na grupy.

- Prowadzimy zajęcia z podziałem na grupy wiekowe oraz na poziom zaawansowania - tłumaczy koordynator Eurokontaktu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy