Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda podkreśla, że przemoc rówieśnicza to problem, którego nie można ignorować i od lat działa na rzecz przeciwdziałania przemocy.
- Zapraszamy wszystkich rodziców oraz opiekunów na warsztaty, które pomogą im lepiej zrozumieć i skutecznie reagować na trudne sytuacje swoich dzieci. Spotkania odbędą się w trzech terminach: 27 lutego, 10 marca oraz 17 marca 2025 roku, a poprowadzi je Anna Lechowska, prezeska Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA z Głogowa. Udział w warsztatach jest bezpłatny - zachęca fundacja.
Tematy poruszane na bezpłatnych warsztatach dla rodziców
Jak zakłada fundacja, każdy rodzic chce, aby jego dziecko było bezpieczne i szczęśliwe.
- Ale jak rozpoznać, że mierzy się ono z przemocą rówieśniczą? Jak reagować, by nie pogorszyć sytuacji? I co zrobić, aby zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów - informuje fundacja.
Podczas spotkań poruszone zostaną następujące tematy:
- Czym jest przemoc rówieśnicza i jakie są jej skutki?
- Jak rozpoznać, że dziecko jest ofiarą przemocy?
- Jak rozmawiać o trudnych tematach?
- Jak zapobiegać i skutecznie przeciwdziałać przemocy?
- Gdzie szukać wsparcia?
Bezpłatne warsztaty dla rodziców jako jeden z etapów
Fundacja Rodziny Duda zdradza, że warsztaty dla rodziców to jeden z etapów długofalowego projektu.
- Pod koniec 2024 roku przeszkoliliśmy 35 nauczycielek z okolicznych placówek, pomagając im lepiej rozumieć problem przemocy w szkołach. Kolejnym krokiem będzie edukacja uczniów, ale tym razem chcemy, by wiedzę przekazywali nauczyciele. Dlatego w pierwszym kwartale 2025 roku przeszkolimy 16 pedagogów, którzy będą prowadzić zajęcia w swoich szkołach i zostaną lokalnymi specjalistami od przeciwdziałania przemocy - informuje fundacja.
Bezpłatne warsztaty dla rodziców ze specjalistami
Fundacja Rodziny Duda organizuje warsztaty we współpracy z ekspertami ze Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, które od lat działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
- SZANSA to jedno z dziewięciu Centrów Pomocy Dzieciom w Polsce, działających zgodnie z europejskimi standardami Barnhaus - miejsc, w których dzieci mogą liczyć na kompleksową pomoc i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów, którzy chcą lepiej zrozumieć świat swoich dzieci i pomóc im czuć się bezpiecznie. To nie tylko warsztaty - to realna zmiana, którą możemy wprowadzić razem! - podsumowuje fundacja.
Spotkania odbędą się:
- 27.02.2025 godz. 16.30-18:00, Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce.
- 10.03.2025 godz. 16:30- 18:00, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie.
- 17.03.2025 godz. 16:30- 18:00, Szkoła Podstawowa w Pakosławiu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.