Reklama

Czy powinieneś zainwestować w kosiarkę akumulatorową?

Opublikowano:
Autor:

Czy powinieneś zainwestować w kosiarkę akumulatorową? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Kosiarki akumulatorowe stanowią coraz popularniejszą grupę kosiarek wykorzystywanych w ogrodach, na posesjach oraz na działkach. Nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają na wygodne i sprawne koszenie trawy, jednocześnie gwarantując wysoką kulturę pracy bez konieczności przeprowadzania wymagających działań konserwacyjnych. Czy w Twoim przypadku kosiarka akumulatorowa okaże się trafionym zakupem?

 

Dlaczego warto kupić kosiarkę akumulatorową?

Kosiarka akumulatorowa idealnie sprawdza się do koszenia trawy na małych oraz średnich powierzchniach. W większości przypadków producenci podają optymalną powierzchnię, z jaką poradzi sobie kosiarka akumulatorowa. Zwykle sprzęt tego typu jest w stanie skosić trawę na działkach o powierzchni do 500–600 m2 na jednym cyklu ładowania akumulatorów.

Kosiarki akumulatorowe łączą zalety mobilności kosiarek spalinowych z wysoką kulturą pracy i niemal całkowitym brakiem konieczności wykonywania działań konserwacyjnych, do jakiego przyzwyczaiły nas kosiarki elektryczne. Jednocześnie sprzęt tego typu jest lekki, nie wymaga ciągnięcia za sobą kabla i gwarantuje cichą oraz wydajną pracę.

Dużą przewagą kosiarki akumulatorowej jest jej mobilność, która znacząco ułatwia manewrowanie urządzeniem między drzewami, krzewami, przy klombach czy między innymi przeszkodami, jakie napotkamy na drodze podczas koszenia.

Na rynku spotkamy również kosiarki akumulatorowe wyposażone w napęd. Kosiarka akumulatorowa z napędem znacząco ułatwi prowadzenie urządzenia z pełnym koszem oraz zwiększy komfort prac podczas koszenia trawników na terenie o dużym skosie. Jednocześnie warto pamiętać, że kosiarki z napędem będą pobierać dodatkową energię z akumulatorów, co będzie skutkować szybszym rozładowaniem ogniw.

Wady kosiarek akumulatorowych

Mimo licznych zalet kosiarek akumulatorowych nie można zapomnieć również o ich wadach oraz ograniczeniach technologicznych. Najważniejszym ograniczeniem kosiarek akumulatorowych jest czas ich efektywnej pracy oraz bezpośrednio związany z nim maksymalny obszar, jaki skosimy na jednym cyklu ładowania ogniw.

Dlatego też kosiarki akumulatorowe nie sprawdzą się w przypadku konieczności koszenia trawy na dużych obszarach. Ograniczenie to można obejść, inwestując w dodatkowy akumulator. Należy jednak pamiętać, że ogniwa do kosiarek akumulatorowych są dość drogie, co znacząco zwiększy koszty zakupu sprzętu.

Zatem kosiarka akumulatorowa (z napędem lub bez) będzie trafionym zakupem, gdy zamierzasz kosić urządzeniem w miarę równe trawniki na działce, w ogrodzie czy na posesji o powierzchni nie większej niż 600 m2. W przypadku większych trawników kosiarki akumulatorowe mogą okazać się niewystarczającym rozwiązaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE