Reklama

Ogrzewanie elektryczne i jego zalety

Opublikowano:
Autor:

Ogrzewanie elektryczne i jego zalety - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Jedną z najistotniejszych decyzji podejmowanych przez każdego inwestora jest wybór zastosowanego w budynku systemu grzewczego. To od niego będzie uzależniony komfort cieplny użytkowników oraz koszty poniesione na zakup urządzeń grzewczych i ich eksploatację. Warto też zwrócić uwagę na wydatek związany z wykonaniem przyłącza do budynku. Ostateczną decyzję należy podjąć dopiero po obliczeniu wszystkich kosztów oraz uwzględnieniu wad i zalet każdego z dostępnych systemów. 

Wybór sposobu ogrzewania budynku nie powinien być przypadkowy, ale dobrze przemyślany i zaplanowany. Tymczasem wiele osób kieruje się przyzwyczajeniem do konkretnych rozwiązań, nie sprawdzając, jakie nowe technologie pojawiły się na rynku. Zdarza się, że w ten sposób wybierają rozwiązanie mniej korzystne od innych. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem może być zastosowanie dwóch systemów grzewczych. Jednego jako ogrzewanie główne, drugiego jako wspomaganie. Tym drugim systemem może być ogrzewanie elektryczne. Choć przez wiele osób oceniane jest jako drogie i nieopłacalne, dzięki wprowadzeniu na rynek nowoczesnych urządzeń, taką opinię można traktować jako przestarzałą.

Nowoczesne ogrzewanie elektryczne

Co prawda, współcześnie można jeszcze spotkać się z grzejnikami elektrycznymi, które mocno nadwyrężają domowy budżet, jednak coraz częściej pojawiają się już na rynku urządzenia nowoczesne, niezwykle efektywne w działaniu i energooszczędne. Jako przykład mogą tu posłużyć grzejniki elektryczne Klima. Powstały we włoskiej fabryce o wieloletniej tradycji w zakresie produkcji elektrycznych urządzeń grzewczych. Intencją producenta było stworzenie grzejnika wygodnego i niedrogiego w użytkowaniu, przez co dostępnego dla rodzin o średnio zasobnym portfelu. O tym, że grzejnik Klima doskonale odzwierciedla takie oczekiwania, może świadczyć fakt, że w zeszłym roku został odznaczony Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

Dlaczego grzejniki Klima?

Czym grzejniki Klima odróżniają się od innych urządzeń i systemów? Przede wszystkim dobrze sprawdzają się zarówno w  nowopowstających budynkach, jak i starych domach. Ich stosowanie nie wymaga bowiem przebudowy instalacji, a jedynie podłączenia do sieci zasilającej. Wykazują się dużą efektywnością działania, ale najlepiej stosować je w dobrze zaizolowanych budynkach. Mogą być stosowane zarówno jako główne źródło ciepła, jak i ogrzewanie uzupełniające. Warto zwrócić uwagę na to, że nie wykorzystano w nich jednego systemu grzewczego, ale dwa różne. Jest to hybryda, która łączy w sobie ogrzewanie konwekcyjne z ogrzewaniem podczerwienią. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty działania urządzenia i zachować wysoki komfort cieplny we wnętrzu.

Jak działają hybrydowe grzejniki?

Działanie urządzenia opisano dokładnie na stronie dystrybutora Klimy Econovli.pl. Dowiemy się stamtąd między innymi tego, że priorytetowo zostało w nim potraktowane ogrzewanie podczerwienią, a ogrzewanie konwekcyjne stanowi dla niego wspomaganie. Skąd taki pomysł? Ogrzewanie podczerwienią pozwala na utrzymanie we wnętrzu stałej temperatury przy jednoczesnym stosunkowo niskim poborze mocy. To gwarantuje niskie zużycie energii i rachunki na akceptowanym przez użytkowników poziomie. Jednak promiennik podczerwieni potrzebuje czasu, by podnieść we wnętrzu temperaturę do określonej przez użytkownika wysokości. Dlatego zastosowano tu ogrzewanie konwekcyjne, które wspomaga promienniki podczerwieni i skraca ten czas. To znacznie podnosi komfort cieplny we wnętrzu i daje gwarancję, że pomieszczenie szybko wypełni się przyjemnym ciepłem. Co istotne, po ogrzaniu wnętrza ogrzewanie konwekcyjne ponownie zostaje wyłączone i znów działa tylko energooszczędny promiennik podczerwieni. To jednak nie wszystko. W urządzeniu zastosowano szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć  zużycie energii, a co za tym idzie koszty ogrzewania. Pracą urządzenia steruje inteligentny termostat, zaprojektowany specjalnie na jego potrzeby. Przy takich rozwiązaniach nie powinno dziwić, że grzejniki Klima zaczynają się cieszyć coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE