Rawicka Biblioteka Publiczna przygotowała cykl trzydniowych imprez, które trwać będą w dniach 4 - 6 września. W programie: prelekcja, warsztaty i koncert.
- 4 września (środa), godz. 11:00 - urodziny Słowackiego - „Romantyczny melancholik czy współczesny youtuber? Groteska, szaleństwo i zabawa konwencjami w „Kordianie” Juliusza Słowackiego" - prelekcja „Baba od polskiego” (obowiązują zapisy)
- 5 września (czwartek), godz. 9:30 - 11:30 - warsztaty teatralno-literackie „Jakim Kordianem jesteś?" - prowadzone przez Julię z „Made in Brochów” oraz „Rytm buntu” - warsztaty aktorsko-muzyczne z Julią Walczak i Młodym Dzbanem - dla grupy zorganizowanej (godz. 12:00 - 15:00)
- 6 września (piątek), godz. 12:00 - koncert „Kordian na szczycie/Słowacki na beacie” - wstęp wolny, godz. 15:30-17:00 / 17:15-18:45 - „I BAG you, Słowacki!” - tworzenie toreb inspirowanych twórczością Juliusza Słowackiego (obowiązują zapisy)
ZAPISY online TUTAJ.
Wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej edycji Narodowego Czytania, są propozycje Domu Kultury w Rawiczu i Muzeum Ziemi Rawickiej
6 września (piątek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej rawickiego domu kultury odbędzie się spektakl teatru KAMBAK „Z rzeczy świata tego". Przedstawienie jest kompilacją piosenek aktorskich, upamiętniających twórczość jednego z najwybitniejszych polskich poetów - Cypriana Kamila Norwida. Na scenie "pojawi się" nie tylko sam Norwid, ale również jego przyjaciele oraz najwybitniejsi polscy artyści: Słowacki, Mickiewicz i Chopin. Wstęp wolny.
W Muzeum Ziemi Rawickiej, również 6 września, o godz. 19:00 odbędzie się kolejne przedsięwzięcie Henryka Pawłowskiego z pogranicza sztuk, firmowane przez Stowarzyszenie Spotkań Twórczych Strojownia. W programie: monodramek „Kwiatki”, promocja tomiku „Kwiatki nieświętego Henryka Pawłowskiego” oraz wystawa fotografii „rawicz/kolor/niekolor”. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Rawicz.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.