reklama

"Iluzje przestrzeni". Inspirująca wystawa w rawickiej Galerii Sala Piecowa

Opublikowano:
Autor:

"Iluzje przestrzeni". Inspirująca wystawa w rawickiej Galerii Sala Piecowa - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaW Galerii Sala Piecowa przy rawickim domu kultury odbył się wernisaż wystawy plastycznej Jolanty Markowicz „Iluzje przestrzeni”. Tę niecodzienną ekspozycję można oglądać do 28 marca.
reklama

Prace Jolanty Markowicz (malarstwo akrylowe i kompozycje strukturalne) stwarzają niepowtarzalny, tajemniczy, nieco fantastyczny klimat. Niektóre z nich można było dotykać, zapoznając się z fakturą. Artystka wspominała, że dużo skorzystała z kontaktów z prof. Jackiem Jarczewskim i jego koncepcji „malarstwa haptycznego”.

Jolanta Markowicz jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, członkinią ZPAP. Studiowała w pracowni prof. Leszka Mickosia. Przez kilka lat uczyła się rysunku i malarstwa we Wrocławskiej Szkole Rysunku, pod kierunkiem Karoliny i Michała Koseckich. Ukończyła także Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała jako dziennikarz w wielu gazetach i czasopismach o zasięgu lokalnym i ogólnokrajowym. W 2003 r. przeniosła się na wieś, gdzie zaczęła wykorzystywać swoje dziennikarskie doświadczenia w malarstwie. Wystawiała swoje prace na wielu prestiżowych wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2018 r. stworzyła Pracownię Malarstwa Eksperymentalnego i prowadzi Szkołę malarstwa we Wrocławiu oraz Zawoni.

reklama

Posługuje się biegle różnymi technikami, choć w swojej karierze zaczynała od malarstwa figuratywnego, często zaangażowanego społecznie. Obecnie woli eksperymentować z artystyczną materią i stylem. Coraz częściej w jej pracach pojawia się metafora, gra wyobraźni, zmieniają się też narzędzia, a także struktura. W poszukiwaniu swojego stylu idzie w kierunku abstrakcjonizmu ekspresjonistycznego, drippingu (jego podstawowa forma polega na „upuszczaniu” farby na płótno; artysta pozwala farbie ściekać z pędzla, puszki czy innego przedmiotu, na przykład patyka) oraz resin artu (w dosłownym tłumaczeniu to „sztuka żywicy”).

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo