Reklama

Australijskie pejzaże, bajki, poezja i taniec

Opublikowano:
Autor:

Australijskie pejzaże, bajki, poezja i taniec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Wczorajszy dzień obchodów Dnia Bibliotek należał do Elżbiety Bednarczyk, pisarki, poetki i tancerki, która od ponad 20 lat mieszka w Australii. Przed południem kilka razy spotkała się z maluchami w Oddziale dla Dzieci RBP, a wieczorem z dorosłymi, w sali witrażowej rawickiego domu kultury, podczas „Australijskiego wieczoru poetycko-muzycznego”.

Dzieciom Elżbieta Bednarczyk czytała swoje bajki oraz fragment książki „Kłótnia w tornistrze”. Była to historia przyborów szkolnych, które nie zawsze są szanowane przez właścicieli. Pisarka, jak sama mówiła, stara się przekazywać pozytywne wartości i wzory dobrego zachowania. W drugiej części spotkania opowiadała o Australii, ilustrując to slajdami.

Wieczór dla dorosłych Elżbieta Bednarczyk rozpoczęła prezentacją swoich wierszy, których tematyka oscyluje wokół archetypowych pojęć jak: przyroda, miłość, życie i przemijanie. Później snuła multimedialną opowieść o Perth, gdzie mieszka. W jej przekazie Australia jawiła się jak raj na ziemi.

Klamrą spinającą spotkanie były dwa występy taneczne. Jednym był „taniec cygański”, drugim „arabski”. Ten ostatni Elżbieta Bednarczyk reklamowała jako doskonały trening dla kobiet, by utrzymać dobrą linię. Zaprosiła do wspólnego „ćwiczenia” i kilkanaście pań skorzystało z propozycji zabawy. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE