Reklama

Biblioteka zbiera przeczytane książki

Opublikowano: ndz, 13 wrz 2020 11:02
Autor:

Biblioteka zbiera przeczytane książki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Rawicka Biblioteka Publiczna przyłączyła się do szóstej edycji Wielkiej Zbiórki Książek. Akcja trwa od 8 września do 11 października.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Odbywają się wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach. Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, czy Artur Barciś.

W Rawiczu punkt zbiórki książek znajduje się w Rawickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Targowej 1. Książki są odbierane w godzinach pracy placówki. Nie zbiera się: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów, wydań w segregatorach, czasopism, Pisma Świętego, przewodników, atlasów, map, książek kucharskich i ogradniczych, poradników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE