Reklama

Dzieci z wizytą u policjantów i strażaków

Opublikowano:
Autor:

Dzieci z wizytą u policjantów i strażaków  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie szkół podstawowych nr 3 oraz 6 z Rawicza postanowiły w okresie przedświątecznym złożyć wizyty policjantom oraz strażakom. - Była to bardzo miła niespodzianka - zapewnia mł. asp. Katarzyna Starczewska z rawickiej komendy policji.

W piątek (16 grudnia) dzieci z Klubu Wolontariusza z SP 3 wraz z nauczycielką Karoliną Szurman odwiedziły policjantów.

- Przyjął ich naczelnik Wydziału Prewencji kom. Konrad Jurdeczka. Uczniowie zwiedzili w prezencie świątecznym komendę. Zainteresowane najbardziej były policyjnymi psami, miały nawet okazję porozmawiać z przewodnikiem psów, który opowiedział im o pracy psów w policji. Dzieci od nas otrzymały kamizelki odblaskowe, które sfinansowało Starostwo Powiatowe - opisuje mł. asp. Katarzyna Starczewska.

Kilka dni później ze świątecznymi życzeniami do Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu przyszły uczennice rawickiej „szóstki”.

- Julita, Kamila, Natalia i Rozalia z klas VI są członkiniami Szkolnego Klubu Wolontariusza w SP nr 6 w Rawiczu. W środowe przedpołudnie wraz ze swoją opiekunką, Panią Małgorzatą Poniecką przemierzały „Piernikowy Szlak Wolontariacki". Na nim znalazła się też siedziba Państwowej Straży Pożarnej. Dziewczęta złożyły strażakom serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia wraz z paczuszką własnoręcznie upieczonych i przystrojonych przepysznych pierników - mówi st. kpt. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy KP PSP w Rawiczu.

Strażacka załoga, na czele z szefem st. kpt. Piotrem Kucharskim, podziękowała za wizytę i piękne życzenia.

- Na pożegnanie, do miłych gości skierowaliśmy moc świątecznych i noworocznych życzeń oraz zaprosiliśmy do odwiedzenia komendy w liczniejszym gronie - dodaje strażak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE