Reklama

Historyczny sukces uczniów rawickiego ZSZ

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSZ w Rawiczu

Historyczny sukces uczniów rawickiego ZSZ - Zdjęcie główne

Zwycięska drużyna wraz z opiekunką merytoryczną, Renatą Balcerek | foto ZSZ w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, w składzie: Michał Durczewski, Kamil Lorek i Adrian Wolak, jako zwycięzcy eliminacji powiatowych, reprezentowali powiat w 15. edycji konkursu historycznego „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”, który odbył się w Kościelisku.

Tematem wiodącym tegorocznej - piętnastej - edycji konkursu było „Stulecie powrotu części Górnego Śląska do Macierzy”. Wzięły w nim udział drużyny niemal z całej Polski. Zmagania konkursowe zakończyły się dużym sukcesem rawickiej drużyny, która po zaciętej walce ostatecznie zajęła I miejsce, wykazując się największą wiedzą w tematyce, która była tematem finału. Druga lokata przypadła w udziale reprezentacji powiatu kartuskiego, a trzecia - drużynie z powiatu tatrzańskiego.

W czasie turnieju rawiccy „zawodowcy” mieli wsparcie w osobach: wicestarosty powiatu rawickiego - Jakuba Morysona, naczelnika Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu - Katarzyny Łęckiej, dyrektor ZSZ w Rawiczu - Darii Jagły oraz opiekuna merytorycznego zwycięskiej drużyny - Renaty Balcerek.

Finał konkursu stanowił część 3-dniowego pobytu rawickiej drużyny w Kościelisku, zapoczątkowanego uroczystą kolacją, w której, oprócz uczestników konkursu wraz z opiekunami i zaproszonych gości, wzięły udział władze powiatu tatrzańskiego i gminy Kościelisko. Rawiczanie uczestniczyli również w powiatowych obchodach Święta Niepodległości, na które składały się między innymi Apel Poległych pod pomnikiem Krzyż Polski i msza święta w intencji Ojczyzny. Ponadto, organizatorzy konkursu zapewnili młodzieży szereg atrakcji, wśród których znalazła się wycieczka do Doliny Kościeliskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy