Reklama

Koncert charytatywny nauczycieli ziemi rawickiej „Dla Huberta”

Opublikowano:
Autor:

Koncert charytatywny nauczycieli ziemi rawickiej „Dla Huberta” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Podczas koncertu charytatywnego dla 5-letniego Huberta Maruwki, syna rawickich nauczycieli, który walczy z chorobą nowotworową, sala widowiskowa rawickiego domu kultury wypełniona była do ostatniego miejsca.

Uczestniczyło w nim grubo ponad 500 osób, z tego około 50 wystąpiło na scenie. Inicjatorami koncertu byli dyrektorzy i nauczycie szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli ziemi rawickiej (Chór Nauczycieli Gminy Rawicz) oraz ich przyjaciele. Hasło przewodnie przedsięwzięcia brzmiało - „Dzisiaj każdy może zostać Świętym Mikołajem”. Na samym początku ojciec Huberta podziękował za inicjatywę pomocy dla syna, za serce rawiczan, zaznaczając jednocześnie, że wraz z żoną mają nadzieję, iż … nie będzie ona potrzebna. Zadeklarował ewentualne przekazanie funduszy innym, potrzebującym chorym dzieciom.

Koncert był wielkim, kolorowym, roztańczonym widowiskiem. Było w nim wszystko, co kojarzy się ze sceną. Taniec, piosenki, kabaret i chór nauczycieli. Muzycznie wykonawców wspomagał utworzony na potrzeby tego przedsięwzięcia zespół (Jerzy Dudek, Tomasz Garbaliński, Fabian i Przemysław Maćkowiakowie, Marcin Adamiak), a całość brawurowo prowadzili nauczyciele Karolina Lipowczyk (Gimnazjum nr 1 w Rawiczu) i Paweł Michalak (SP Zielona Wieś). Wszystkie występy stały na bardzo wysokim, wręcz profesjonalnym poziomie. Momentami nie chciało się wierzyć, że na scenie prezentują się nauczyciele, a nie zawodowi wykonawcy. Widzowie nagrodzili wykonawców owacją na stojąco i spontanicznymi okrzykami - dziękujemy!

Pomoc na leczenie i rehabilitację Huberta można kierować do fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, na konto 11 1160 2202 0000 00010214 2867, z zaznaczeniem „Dla Huberta Maruwki”. (WJ)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE