Reklama

Marsz na orientację

Opublikowano:
Autor:

Marsz na orientację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie Gimnazjum w Sierakowie, wraz z opiekunkami Elżbietą Kuś, Agnieszką Sęk i Magdaleną Gierą-Golembką, uczestniczyli w XII Matematycznym Marszu na Orientację w Miękini k. Brzegu Dolnego. Jest to coroczna masowa impreza organizowana lub wspierana przez Fundację Matematyków Wrocławskich pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic.

\r\nObecnie to największa i najbardziej popularna impreza na orientację w Polsce. Bierze w niej udział blisko 1000 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całej Polski. Gimnazjum w Sierakowie wzięło udział w tej imprezie po raz pierwszy. (WJ)

Patrole uczniowskie reprezentowali: Oliwia Maciejak, Jonasz Osiecki i Aleksander Golembka, Paulina Kwiecińska, Filip Maciejak i Michał Wojtera oraz Karolina Lew, Kamil Wzgarda i Szymon Chorała.

\r\nW kategorii nauczyciele - rodzice reprezentantami Gimnazjum w Sierakowie byli: Elżbieta Kruś, Agnieszka Sęk oraz Karol Golembka. Koszty dojazdu do Miękini pokryła Rada Rodziców szkoły. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE