reklama

Najsłynniejsze pocałunki w malarstwie, rzeźbie, fotografii i filmach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najsłynniejsze pocałunki w malarstwie, rzeźbie, fotografii i filmach - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
28
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaW rawickiej Publicznej Bibliotece Pedagogicznej, w ramach „Klubu miłośników sztuki”, Helena Szczypko przeprowadziła prelekcję „Najsłynniejsze pocałunki w sztuce”. Uzupełnieniem spotkania była prezentacja dwóch prac artystki.
reklama

W wielu kulturach pocałunek służy wyrażaniu uczuć. Można go traktować jako gest szacunku, dotyczącego wszystkich ludzi, np. dzieci całują rodziców i rodzice dzieci, całuje się osoby starsze i z rodziny. Pocałunek jest także wyrazem i potwierdzeniem czułości oraz miłości.

- Temat pocałunku jest bardzo popularny w sztuce, zarówno w malarstwie, grafice, fotografii czy filmie - mówiła Helena Szczypko. - Artyści tworzyli prace w różnych technikach, wyrażając zróżnicowane emocje i uczucia. Niektóre dzieła stały się ikonami popkultury, spotkać je można na przedmiotach użytkowych, jak na przykład poduszkach, portfelach, t-shirtach, czy nawet skarpetkach.

Helena Szczypko omówiła dziesięć najbardziej znanych i prac z różnych dziedzin sztuki, przedstawiając ich autorów i ciekawostki biograficzne.

reklama

- Za najpiękniejszy pocałunek w historii kina uchodzi scena, gdy Scarlett O’Hara całuje się z Rhettem Butlerem (Vivien Leigh i Clark Gable) w filmie „Przeminęło z wiatrem” - podkreśliła Helena Szczypko.

O poprzednim spotkaniu „Klubu miłośników sztuki”, którego temat brzmiał „Czy bielizna może być sztuką?”, można przeczytać TUTAJ

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo