Reklama

Piękny, magiczny i świąteczny koncert. Zagrali i zaśpiewali dla Tosi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tosia Niwczyk ma wokół siebie anioły. Tym razem w tę rolę wcielili się przedstawiciele Chóru Nauczycieli Gminy Rawicz, Chóru Męskiego im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy, soliści i zespół muzyczny pod batutą Jerzego Dudka.

Wyjątkowe wydarzenie zorganizowano w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. W piątkowy wieczór (30 grudnia 2022r.) zorganizowano koncert kolęd i pastorałek. Zaśpiewały dwa chóry, a także soliści. Koncert poprowadziła Magdalena Zamoroka.

Było magicznie, świątecznie i nastrojowo. Wybrzmiały zarówno te znane, jak i mniej rozpoznawalne kolędy i pastorałki. Podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka do puszek. Pieniądze trafią na konto Tosi Niwczyk. Niespełna trzyletnia dziewczynka musi przejść operację serca w Genewie w Szwajcarii. Udało się już zebrać pieniądze na tę operację. Zbiórka jednak nadal trwa, by nie było obaw o fundusze na późniejsze leczenie i rehabilitację

Chórzyści mieli także prezent dla Tosi. Był to miś. Został przekazany bliskim dziewczynki. Tosia ani jej rodzice w koncercie nie mogli uczestniczyć. 

- Wszystkim chórzystom, dyrygentowi i muzykom chcę serdecznie podziękować za tę piękną inicjatywę. Dajecie to, co macie najpiękniejsze - swoje głosy, a przede wszystkim dobre serce - powiedział ks. proboszcz Janusz Małuszek z parafii pw. św. Andrzeja Boboli, który podziękował także zgromadzonym w świątyni za obecność. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE