Reklama

Podwójne wyróżnienie dla Rawickiej Biblioteki Publicznej

Opublikowano: sob, 13 mar 2021 10:45
Autor:

Podwójne wyróżnienie dla Rawickiej Biblioteki Publicznej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Rawicka Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie na dwa projekty w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”, realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Reklama

Projekt „Halo Wy tam! Ja tu czytam.”, wyceniony został na 8.490 zł. Uzupełniony konkursami tematycznymi, realizuje zadania na rzecz dzieci do lat 12.

Zadanie w swoim założeniu ma kształtować zachowania czytelnicze oraz animować czytelnictwo w sposób dostosowany również do osób ze szczególnymi potrzebami. Swoim zasięgiem obejmie też uczestnictwo czytelników z Filii Zielona Wieś oraz Słupia Kapitulna. Proponowane spotkania mają mieć charakter nietypowy, wykraczający poza działania stricte promujące czytelnictwo, gdzie literatura wchodzi w dialog z innymi rodzajami sztuki: teatrem, fotografią, komiksem.

Kolejny projekt „Rawicki Plener Kryminalny”, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 16.000 zł, poszerzy i urozmaici ofertę „Letniej Strefy Książki”, która przez całe lato będzie kreować przestrzeń biblioteczną w plenerze. Zadanie skupi wokół siebie środowisko literacko - artystyczne. Niekonwencjonalne połączenie plenerowej biblioteki i filmu, stworzy przestrzeń do wymiany myśli, twórczej aktywności i kontaktów z twórcami kryminalnych historii. Taka forma działalności umożliwi nawiązanie dialogu międzypokoleniowego. Szczegóły na temat organizowanych przedsięwzięć podawane będą do publicznej wiadomości przez Facebook oraz na stronie internetowej biblioteki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.