Reklama

Reminiscencje z lat okupacji . Historia w szkole.

Opublikowano:
Autor:

Reminiscencje z lat okupacji . Historia w szkole. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

X edycja Powiatowego Konkursu Historycznego przebiegała pod hasłem przewodnim „Życie mieszkańców ziemi rawickiej w okresie okupacji II wojny światowej”. \r\n

Do komisji konkursowej wpłynęło 30 prac w kategorii album, rysunek i kompozycja przestrzenna (makieta). W grupie szkól podstawowych i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II nagrodzono 5 prac, 5b również wyróżniono. Gimnazjaliści po wykonaniu prac plastycznych w drugiej części konkursu pisali wypracowanie na jeden, wybrany spośród trzech, tematów. Największym powodzeniem cieszyło się opracowanie - Napisz, co zostało zaprezentowane w Twojej pracy zgłoszonej do konkursu i dlaczego? Głównymi organizatorami konkursu
Gościem specjalnym konkursu była 82 - letnia Róża Polus, która podzieliła się swoimi wspomnieniami z okresu okupacji. Wywiad z nią, przeprowadzony przez uczennicę Szkoły nr 3 w Rawiczu Joannę Basę, był jedną z ocenianych prac. (WJ)

Wyniki konkursu:

Szkoły podstawowe:
I miejsce Kacper Majerowicz (SP 4,. rysunek) i Adrianna Sucholińska (Szkoła Podstawowa w Masłowie, album) , II miejsce Zuzanna Mikołajczyk (Szkoła Podstawowa w Masłowie, rysunek) i Joanna Basa (Sp 3, album), II miejsce Zygmunt Aszkiełowicz (SP 4, album).
Wyróżnienia: Małgorzata Sarbinowska (Szkoła Podstawowa w Jutrosinie, album) i Virginia Lis (Sp 1, album).

Zespół Szkół im. Jana Pawła II
Wyróznienia: Marzena Jaroczewska, Dariusz Karof, Bartosz Żabiński

Gimnazja:
Laureatka: Jagoda Waścińska (Gimnazjum w Jutrosinie, album), I miejsce Joanna Ratajczak (Gimnazjum w Sierakowie, album), II miejsce Alicja Lorek (Gimnazjum w Jutrosinie, album), III miejsce Jakub Matysiak ( Gimnazjum w Jutrosinie, makieta), IV miejsce Oskar Wnuk (Gimnazjum w Miejskiej Górce, album)
Wyróznienia: Aleksandra Sulikowka, Sara Konieczna ( Gimnazjum w Miejskiej Górce, albumy), Magdalena Snella (Gimnazjum w Sierakowie, album), Angelka Poprawska ( Gimnazjum w Jutrosinie, album)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE