reklama

Rawicki Festiwal Teatralny. Spektakle, recitale, wystawy, przedstawienia dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Rawicki Festiwal Teatralny. Spektakle, recitale, wystawy, przedstawienia dla dzieci - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaW dziewięciu edycjach Rawickiego Festiwalu Teatralnego zaprezentowano 99 spektakli, w których wystąpiło 358 aktorów. Przedstawienia obejrzało i oklaskiwało 17.114 widzów. Zróżnicowane tematycznie spektakle bawiły dorosłych, ale również dzieci, a były to komedie, dramaty, przedstawienia muzyczne, czy recitale. Odbywały się również imprezy towarzyszące, przede wszystkim wernisaże wystaw malarstwa i rzeźby.
reklama

Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Rawickiego Festiwalu Teatralnego, która odbywała się od 5 października do 1 grudnia 2024 roku, zaprezentowano 13 spektakli teatralnych, w tym 8 konkursowych (jedna rawicka premiera) i 2 dla dzieci. Przedstawienia dla dorosłych oklaskiwało przeciętnie około 300 widzów, co daje imponującą, całkowitą liczbę około 3.000 osób.

Aktorsko spektakle stały na bardzo dobrym poziomie, warto podkreślić, że znakomicie zrealizowane były przedstawienia dla dzieci. Imprezami towarzyszącymi były dwa recitale (Dorota Kuziela i Zuza Wiśniewska - laureatki tegorocznych Koniugacji), dwa wernisaże wystaw plastycznych (Szymon Zwoliński „Potencjał zła w sztuce”, plon pleneru w Osiecznej Kółka Plastycznego dla dorosłych przy DK) oraz promocja tomiku poetyckiego „Licząc oddechy” Włodzimierza Jędrzejczaka, połączona z wystawą grafik komputerowych (wiersze czytał znakomity aktor Bogusław Kierc).

reklama

- Nie wszystko poszło po naszej myśli - mówi  Dariusz Taraszkiewicz, dyrektor Domu Kultury w Rawiczu. - Z powodu choroby nie zobaczyliśmy na scenie zapowiadanych gwiazd teatru i filmu Grażyny Szapołowskiej i Adama Ferencego, ale oklaskiwano tak znanych aktorów, jak na przykład: Olga Borys, Edyta Herbuś, Lucyna Malec, Izabela Noszczyk, Agnieszka Koczorowska, Marek Włodarczyk, Dariusz Kordek, Łukasz Nowicki, czy Marek Siudym. Cieszy fakt, że publiczność dopisała, był to chyba rekord frekwencyjny. Zróżnicowane propozycje festiwalowe przygotowaliśmy z myślą o jak najszerszej grupie odbiorców. Było śmiesznie, lirycznie, czasem wzruszająco, a także śpiewająco.

Nawiązując do organizacji festiwalu, Dariusz Taraszkiewicz powiedział:

reklama

- Jak zwykle było to duże przedsięwzięcie logistyczne - światła, nagłośnienie, przygotowanie widowni i wystaw. Pracownicy domu kultury spisali się na medal. Nikt nie liczył czasu spędzonego w pracy, a było to wiele godzin przygotowań i działań na bieżąco. Organizacja festiwalu wymaga sporych nakładów finansowych. Składają się na to środki własne i dotacja gminy, ale nie poradzilibyśmy sobie bez sponsorów, którym należą się gorące podziękowania - zaznaczył. - Przekłada się to na ceny biletów, które kalkujemy tak, by były jak najniższe.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo