reklama
reklama

Spotkanie z pisarzem oraz historykiem i archeologiem sądowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W drugiej odsłonie Rawickiego Pleneru Kryminalnego, organizowanego przez Rawicką Bibliotekę Publiczną, Marta Matyszczak „przepytała” Roberta Małeckiego. Potem odbyło się spotkanie z Anną Pansewicz, historykiem i archeologiem sądowym.
reklama

Robert Małecki (słynny autor powieści kryminalnych) za swadą i dowcipnie opowiedział o swoich książkach, ich bohaterach i planach wydawniczych. Dużo mówił o swoich fascynacjach literackich, ulubionych autorach książek i spotkaniach z nimi oraz fanami jego twórczości. Zdradził trochę tajemnice swojego warsztatu pisarskiego, sposób budowania fabuły książek sensacyjnych oraz znaczenie pierwszego zdania. Podkreślił, że ciągle stara się szukać nowych form, łącząc tradycyjne gatunki powieści sensacyjnej. Spotkanie prowadziła Marta Matyszczak, dziennikarka, pisarka, scenarzystka i blogerka.

Po rozmowie z Robertem Małeckim i kilkuminutowym podpisywaniu książek, w fotelu zasiadła Anna Pansewicz, historyk i archeolog sądowy. Wyjaśniła czym zajmuje się archeolog sądowy, zawód bardzo nietypowy i stosunkowo nowy. Jego praca polega głównie na szukaniu zbiorowych mogił z okresu wojen i terroru stalinowskiego. Robi to na podstawie zeznań świadków, zgłoszeń oraz odszukanej dokumentacji w Instytucie Pamięci Narodowej. Opowiedziała o swoich studiach na Uniwersytecie Wrocławskim, które były interdyscyplinarne, z zajęciami m.in. w prosektorium. Przytoczyła kilka przykładów swojej pracy, ustaleniach oraz trudnościach, jakie napotykała.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama