Reklama

Świąteczny grudzień w bojanowskim ZSPT

Opublikowano:
Autor:

Świąteczny grudzień w bojanowskim ZSPT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie w grudniu realizował działania promocyjne, charytatywne, artystyczne, a także związane z tradycjami świątecznymi.

W pierwszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Bojanowie stoisko szkolne proponowało smaczny barszcz i paszteciki. Cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dodatkową atrakcją była wystawa prac ucznia - Karola Dzikowskiego z III klasy Technikum Informatycznego. Dzieci mogły spróbować swoich sił, rysując choinki i gwiazdki pod jego czujnym okiem.

Na początku grudnia w szkole odbyło się „Europejskie kolędowanie”, którego celem było zapoznanie młodzieży z obrzędami oraz zwyczajami świątecznymi i sylwestrowymi w różnych krajach Europy. Wolontariusze z Fundacji CAT w Lesznie: Valerii Cario z Włoch, Jesus Sanchez de Pablo Aranda z Hiszpanii, Ozge Akalin i Emrah Cetin z Turcji w ciekawy sposób opowiedzieli o tym, jak wyglądają święta w ich ojczyznach oraz jak obchodzi się tam Nowy Rok. Na spotkanie przybyli również uczniowie z Gimnazjum w Bojanowie .

Początek grudnia to również finał czterotygodniowej zbiórki nakrętek dla Madgalenki Gierlik. Ich ilość przerosła oczekiwania zarówno samorządu uczniowskiego, jak i sklepu „U Kubusia" w Rawiczu, który zainicjował akcję. W krótkim czasie zebrano ponad 16,5 tysiąca sztuk nakrętek. Zakończyła się również akcja charytatywna „Góra grosza”, podczas której uczniowie zbierali monety o niskich nominałach.

W drugim tygodniu grudnia postawiono na estetykę i dobre maniery. Wszystkie klasy przygotowywały swoje klasopracownie, uczestnicząc w konkursie na wystrój świąteczny. Chętni uczniowie wzięli również udział w warsztatach DIY (ang.Do It Yourself), podczas których młodzież uczyła się różnych technik robienia ozdób i kartek bożonarodzeniowych.

Reprezentanci wszystkich klas uczestniczyli w konkursie zorganizowanym w szkolnej bibliotece „Obycie umila życie”, rozwiązując test, który dotyczył zasad dobrego zachowania m.in.: kontaktów interpersonalnych, zachowań w miejscach publicznych, manier przy stole czy podczas wizyt. Nauczyciele języków obcych także przeprowadzili konkursy związane z tematyką świąt: "Mein Adventskalender" i "Weihnachten ist für mich..." Tuż przed świętami zorganizowane będą spotkania przy choince oraz wigilie klasowe. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE