Pożar w Sowinach
W czwartkowe popołudnie dyżurny rawickiej jednostki otrzymał zgłoszenie z Sowin. Dotyczyło płonącego samochodu osobowego - Forda Focusa. Na miejsce zostali zadysponowani strażacy zawodowi z Rawicza, a także miejscowi i bojanowscy ochotnicy.
Po chwili na miejscu pojawił sie pierwszy zastęp. Do działań przystąpili strażacy ochotnicy z Sowin. Potwierdzili zgłoszenie.
- Palił się tył samochodu zaparkowanego naprzeciwko posesji - mówi Leszek Kuczyński, zastępca dowódcy JRG Rawicz. - Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany i wody. W międzyczasie dojechały zastępy z Bojanowa i Rawicza, wsparły działania - dodał.
Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada układu paliwowego.
Komentarze (0)