Reklama

„Tańcowanie” w rytm muzyki regionalnej. Weekend z Kulturą Hazów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kończy się Weekend z Kulturą Hazów w Rawiczu. Po maratonie dudziarskim, gdy jury udało się na naradę, na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne - „Wisieloki” i „Chojnioki”.

Po maratonie dudziarskim i występach zespołów regionalnych - „Wisieloków” i „Chojnioków”, rozpoczął się II Turniej Tańców Regionalnych, w którym w trzech kategoriach udział wzięło 18 par. W jury zasiedli: Piotr Kulka (ekspert CIOFF), Leszek Remboeski (wykładowca szkoły baletowej w Poznaniu, instruktor tańca ludowego) oraz Michał Umławski (Fundacja Dudziarz.eu).

W czasie narady jury, publiczność do tańca zaprosiła poznańska Kapela „Przodki”. Potem wystąpił Zespół Regionalny "Nowe Lotko" z Bukówca Górnego.

Po ogłoszeniu wyników maratonu dudziarskiego i konkursu tańca, na scenie znów pojawiła się Kapela „Przodki” i zagrała do potańcówki.

WYNIKI II RAWICKIEGO MARATONU DUDZIARSKIEGO

Kategoria dziecięca: I miejsce - Cezary Bednarczyk, Jędrzej Bednarczyk (Ostrów Wlkp.), II miejsce - Wojciech Umławski (Bukówiec Górny)

Kategoria młodzieżowa: I miejsce - Jagoda Pawlak, Fryderyk Jankowski (Jarocin), II miejsce - Wiktor Marszał, Cezary Bednarczyk (Ostrów Wlkp.), III miejsce – Maria Wojtaszek, Kacper Maćkowiak („Wisieloki”). Przyznano również trzy wyróżnienia.

Kategoria dorosłych: I miejsce - Adrian Maćkowiak, Krzysztof Polowczyk (Krobia), II miejsce – Małgorzata Szymankiewicz, Krzysztof Polowczyk (Krobia), III miejsce – Piotr Górecki, Paweł Dukat (Poznań). Przyznano również jedno wyróżnienie.

Instrumentaliści: I miejsce - Rafał Zając (Bukówiec Górny), II miejsce - Piotr Górecki (Stęszew), III miejsce - Adam Robiński (Leszno)

II Turniej Tańców Regionalnych: Kategoria dziecięca: I miejsce - Emilia Lipowa i Adam Samol, II miejsce - Marta Jakubowska i Adam Kazubski, III miejsce - Zofia Szymaniak i Jakub Apolinarski. Przyznano również jedno wyróżnienie.

Kategoria młodzieżowa: I miejsce - Julia Konieczna i Bartosz Jakubowski, II miejsce – Maja Walczak i Hubert Maćkowiak, III miejsce – Antonina Klefas i Kewin Maćkowiak. Przyznano również trzy wyróżnienia.

Kategoria dorosłych: I miejsce - dwie pary - Włodzimierz Szul i Wioleta Szulc oraz Maria Polowczyk i Krzysztof Polowczyk, II miejsce - Adrian Maćkowiak i Małgorzata Szymankiewicz, III miejsce - Adam Kutrowski i Beata Kabała. Przynano ronież jedno wyróżnienie.

Przyznano także nagrodę jubileuszową - Biskupiańskiemu Zespołowi Folklorystycznemu z Domachowa i Okolic.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy