Reklama

Trzeci aktywny dzień kobiet w Dębnie Polskim. Humory dopisywały [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Od marszu nordic walking po Dębnie Polskim rozpoczął się dzisiejszy trzeci aktywny dzień kobiet. Zorganizowały go miejscowe Endorfinki wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Gości z okolicznych miejscowości nie brakowało.

Reklama

Endorfinki zaprosiły do wspólnego, aktywnego świętowania dnia kobiet: Bojanowskie Kijki Szczęścia, Plantusie, Deptaczki Rawickie, Łaziki z Miejskiej Górki, Włóczykije znad Orli, Fajne Babki z Zawad czy grupę ze Żmigrodu. W Dębnie Polskim stawiło się niemal 90 osób, a humory dopisywały.

Panie i panowie zebrali się pod świetlicą wiejską w Dębnie Polskim o godz. 14.00. Stamtąd nastąpił przemarsz po miejscowości i okolicznych lasach.

Trasa prowadziła głównie przez las. Nie chcieliśmy wychodzić na ulice. Było nas blisko 90 osób i musielibyśmy angażować też inne służby - mówi Danuta Junkert, szefowa Endorfinek.

Trasa miała niespełna pięć kilometrów, a po jej pokonaniu uczestnicy wrócili do świetlicy.

Każdy dostał na pamiątkę magnes i poczęstunek. Były, m.in. kawa, ciasta, bigos i kiełbasa - przygotowane przez KGW - podkreśla Ewa Zyber, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dębnie Polskim.

W świetlicy wiejskiej był też czas na dyskusje o poprzednich marszach, ale i kolejnych - w przyszłości. Grupy sympatyków Nordic Walking jeżdżą wymiennie do swoich miejscowości i spacerują. Planów nie brakuje.

Teraz jest budowana ścieżka do Rawicza, to i do Rawicza pójdziemy - śmieje się Danuta Junkert. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE