reklama

Trzeci dzień FORMY - teatr, wystawa malarstwa, koncerty [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Trzeci dzień FORMY - teatr, wystawa malarstwa, koncerty [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Popołudniowy trzeci dzień FORMY rozpoczął spektakl teatralny „Spólnota” formacji „Układ Formalny”.

Przedstawienie przenosi widza do początku lipca 1928 roku, w dzień Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Wtedy tysiące Polek i Polaków niosło tęczowe flagi symbolizujące jedność i postęp. Śpiewano pieśni, odbywały się debaty, naukowe odczyty oraz pokazy sztuk spółdzielczych. Spółdzielczość, jak każda wielka idea, miała swoich przeciwników, zarówno z lewej jak i z prawej strony sceny politycznej. Spektakl „Spólnota” opierał się na zasadzie współpracy aktorów i widzów, tworzących widowisko. Uczestnictwo polegało na scenicznym współdziałaniu. Spotkanie aluzji do współczesności z przeszłością, stawiało pytanie o stan naszego społeczeństwa. Czym dzisiaj jest wspólnota i czy warto brać odpowiedzialność za to, co wspólne? Spektakl był świetnie zagrany i przygotowany scenograficznie. Duże tempo i zaangażowanie widzów stworzyło atmosferę prawdziwej, intelektualnej przygody.

Po spektaklu w galerii „Na Piętrze” przy Szkole Podstawowej nr 6, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Pach „Scenografia obrazu - przestrzeń, niedopowiedzenie”. Była to jej praca dyplomowa na ASP we Wrocławiu, a jej promotorem był prof. Jacek Jarczewski. Przed wernisażem z koncertem wystąpiło Trio IO.

Wieczorną część FORMY wypełnił koncert formacji „Evorevo”, świetnie ubarwiony grą świateł i projekcją video.

Ostatnim punktem programu, na który czekało wielu widzów, była projekcja niemego filmu „Ponad śnieg” z 1929 roku z muzyką na żywo Waldemara Rychłego, lidera legendarnej formacji „Kwartet Jorgi”. Scenariusz filmu powstał na podstawie opowiadania Stefana Żeromskiego. Muzyka przygotowana do filmu oparta była na motywach kresowych oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga. Świetnie zagrany koncert wpisywał się w folk, łączący tradycyjną muzykę europejską z jazzową improwizacją i energią akustycznego, rockowego grania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE