Reklama

Uczniowie z powiatu rawickiego pojadą do Sejmu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSZ

Uczniowie z powiatu rawickiego pojadą do Sejmu - Zdjęcie główne

Laureaci konkursu | foto ZSZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się finał Konkursu Wiedzy o Sejmie, którego organizatorem było Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz poseł na Sejm RP, Katarzyna Sójka.

Reklama

Istotą i głównym przesłaniem konkursu było propagowanie i pogłębienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej na temat Sejmu, jego organów i funkcji. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: krotoszyńskiego, rawickiego, gostyńskiego i jarocińskiego.

Powiat rawicki reprezentowały dwuosobowe zespoły z pięciu szkół: Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, Zespołu Szkół Przyrodniczo -Technicznych CKU w Bojanowie, Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka w Miejskiej Górce oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z następujących zagadnień: tryb ustawodawczy; zasady i tryb powoływania: posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadania i funkcje Sejmu i Senatu; wiedza o współczesnym Sejmie.

Głównymi nagrodami były trzy bilety do Brukseli na zaproszenie posłanki do PE, Andżeliki Możdżanowskiej oraz dla trzech najlepszych uczestników konkursu z każdego powiatu zaproszenia do Sejmu ufundowane przez posłankę Katarzynę Sójkę. Wśród 10 reprezentantów powiatu rawickiego najlepszy okazał się Jacek Dworecki (ZSZ w Rawiczu), który razem z Amelią Basińską (II miejsce) z Miejskiej Górki oraz Marcelem Chudym (III miejsce) z Jutrosina pojadą do Sejmu.

Cennym źródłem wiedzy był poprzedzający zmagania konkursowe wykład otwarty o funkcjonowaniu izby parlamentarnej, jej historii, sposobu wyboru posłów oraz trybu legislacyjnego. (opr. WJ)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy