Reklama

Ukazała się książka, której współautorem jest rawiczanin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ukazała się książka, której współautorem jest rawiczanin   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nakładem Wydawnictwa Akapit ukazała się książka „W kręgu szkoły i środowiska. Wybrane konteksty relacyjne”. Jej autorami są Piotr Mosiek i Mirosław Radoła.

Reklama

Recenzja wydawnicza, którą opracował przez prof. Andrzej Radziewicz-Winnicki podkreśla walory dydaktyczne książki. Na uwagę zasługują dwie perspektywy poznawcze. Pierwsza zajmuje się człowiekiem (nauczyciel, polityk oświatowy) zależnym, poddającym się oddziaływaniu tradycji i nawyków oraz zewnętrznych struktur. Druga zwraca szczególną uwagę na człowieka (pedagog/kreator) jako postać odmienną, aktywnie działającą, otwartą na innowacje. Według autorów jest to podstawa współczesnych przemian i ogólnej roli edukacji. 

Piotr Mosiek - doktor nauk humanistycznych z zakresie pedagogiki, adiunkt w Katedrze Podstaw Pedagogiki w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Mirosław Radoła - doktor nauk humanistycznych z zakresie pedagogiki, starszy wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wcześniej w Państwej Wyższej Szkole zawodowej w Lesznie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy