Prezentowanych jest około 50 fotografii, pokazujących uroku ziemi rawickiej i samego Rawicza. Bardzo ciekawe kadrowanie i zupełnie niecodzienne spojrzenie na architekturę oraz przyrodę sprawia, że oglądanie zgromadzonych na wystawie zdjęć to prawdziwa przyjemność.
Jarosław Pawlak podkreśla, że pasję do fotografowania zaszczepił w nim Marian Klimaszewski - nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1, który interesował się też historią i turystyką. Prowadził kółko fotograficzne przy rawickim domu kultury.
- Zawsze mówił, że warto zrobić zdjęcia, nawet przechodząc jakąś ulicą, bo za kilkadziesiąt lat może to być ciekawa pamiątka. Wtedy jednak woleliśmy robić zdjęcia osobom, a nie budynkom. Poza tym, były ograniczenia sprzętowe. Żeby zobaczyć, jak zdjęcie wyszło, trzeba było najpierw je wywołać - podreśla Jarosław Pawlak.
Przygoda ze zdjęciami „na poważnie” zaczęła się dla niego dziesięć lat temu. Wtedy zrobił fotografię rawickiego rynku z wieży kościoła św. Andrzeja Boboli. Zauważył, że na starym zdjęciu jest takie samo ujęcie i narodził się cykl porównawczy. Teraz liczy kilkadziesiąt prac, pokazujących zmiany zabudowy Rawicza w okresie nawet 100 lat.
Od ośmiu lat Jarosław Pawlak fotografuje bardziej „artystycznie”. Czeka na odpowiednie światło, starannie dobiera ujęcia - czasem są to poszczególne elementy architektoniczne i tematy jak: księżyc, słońce czy kwiaty.
Zdjęcia można oglądać online na kanale YouTube (Dom Kultury w Rawiczu) oraz do końca miesiąca - przy okazji wizyty w Saloniku Sztuki w galerii Sala Piecowa (w godz. 10.00-18.00). Odwiedzających wystawę obowiązuje reżim sanitarny.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.