Reklama

Zmarł Jan Zbaraż - prezes TSB Demony Miejska Górka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Zmarł Jan Zbaraż - prezes TSB Demony Miejska Górka - Zdjęcie główne

Jan Zbaraż | foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Smutna wiadomość napłynęła z gminy Miejska Górka. 7 stycznia zmarł Jan Zbaraż. Miał 67 lat.

Jan Zbaraż urodził się w 1954 roku w Kołodziejewie koło Mogilna. Od 1991 roku jego działalność zawodowa była związana z handlem. Prowadził sklep z artykułami wyposażenia mieszkań w Miejskiej Górce. 

W 1992 roku przy szkole podstawowej w Miejskiej Górce zaczęła działać Mała Liga Baseballu. Inicjatorami jej założenia byli nauczyciele miejscowej placówki. Do tej inicjatywy przekonali rodziców uczniów szkoły i przedsiębiorców: Janusza Łukomskiego i Jana Zbaraża.

17 września 1994 roku został powołany Klub Towarzystwa Sympatyków Baseballu, który z czasem przekształcił się w Towarzystwo Sympatyków Baseballu „Demony”. Jego prezesem wybrano Janusz Łukomskiego, a zastępcą Jana Zbaraża. Po śmierci Janusza Łukomskiego w 2002 roku, jego funkcję przejął Jan Zbaraż. Dbał on o rozwój klubu i organizował, m.in. Dni Baseballu. To za jego kadencji powstało profesjonalne boisko do gry, a Demony święciły największe triumfy - w tym Mistrzostwo Polski w 2009 roku

W 2019 roku Jan Zbaraż otrzymał certyfikat i statuetkę "Zasłużony dla Gminy Miejska Górka" za 25-letnią działalność na rzecz rozwoju baseballu i popularyzację tego sportu.

Nasz kochany Prezes, żył tym co kochał, od zawsze oddany Baseballowi. Trudno opisać co się dzieje w naszych sercach... To ogromna strata dla społeczności Baseballowej w całej Polsce - żegnają Jana Zbaraża przedstawiciele miejskogóreckiego klubu na portalu społecznościowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE