Reklama

Czym jest postępowanie restrukturyzacyjne i kto powinien je wdrożyć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Czym jest postępowanie restrukturyzacyjne i kto powinien je wdrożyć? - Zdjęcie główne

foto freepik.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Utrzymanie firmy i jej prowadzenie nie jest łatwe. Warto wiedzieć, że są to nie tylko przyjemności, ale co więcej mnóstwo obowiązków. Niestety każdy przedsiębiorca narażony jest na problemy i trudności, które mogą doprowadzić do stworzenia się sytuacji, w której firma staje się niewypłacalna. Jak zachować się w takiej sytuacji i kiedy warto zdecydować się na pomoc specjalistów? Tego możesz dowiedzieć się z naszego poradnika, gdzie postaraliśmy się umieścić jak najwięcej wartościowych informacji.

Czym jest postępowanie restrukturyzacyjne – co warto wiedzieć na ten temat?

Postępowanie restrukturyzacyjne to działanie mające na celu wyprowadzenie firmy na prostą i zadbanie o jej prawidłowe działanie. Warto wiedzieć, że jest to sposób na wyciągnięcie firmy z długów i utrzymanie jej na rynku. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nie jest to tak łatwe jak może się wydawać. Jeśli przedsiębiorca ma długi wobec wierzycieli, to plan spłaty należności musi zostać zaakceptowany przez sąd. Tak więc stworzenie postepowania restrukturyzacyjnego to trudne zadanie, którym powinni zająć się specjaliści. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone we właściwy i zgodny z prawem sposób. To zwiększa szanse na poprawienie sytuacji finansowej firmy.

 

Kto powinien zdecydować się na przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego?

Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego konieczne jest w momencie, w którym firma wykazuje niewydolność oraz niewypłacalność. Kiedy niewypłacalność firmy staje się faktem? Jeśli przedsiębiorca przez trzy miesiące nie jest w stanie spłacać rachunków i należności dla wierzycieli, to firma zostaje uznana za niewypłacalną. Jednak warto podkreślić, że nie jest to jedyny moment, w którym trzeba zdecydować się na przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. Warto zdecydować się na to wcześniej, już w momencie, w którym pojawia się ryzyko, że firma staje się niewypłacalna. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z serwisu internetowego Polski Portal.

 

Kto zajmuje się przeprowadzaniem postępowania restrukturyzacyjnego?

Stworzenie planu spłaty długów nie jest łatwe. Postępowanie restrukturyzacyjne może zostać przeprowadzone jedynie przez osoby, które mają w tym zakresie doświadczenie, wiedzę i odpowiednie kwalifikacje. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z portalu Polskie Newsy.

Wiedząc nieco więcej na ten temat można zapamiętać, jak należy postępować w chwilach kryzysu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy