Reklama

Gmina Jutrosin pozyskała ponad 50 tys. zł i odnowi wsie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Gmina Jutrosin pozyskała ponad 50 tys. zł i odnowi wsie - Zdjęcie główne

Skwer w Pawłowie | foto M. Urbanowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo Ostatnie rozstrzygnięcie konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" okazało się korzystne dla dwóch wsi w gminie Jutrosin. Dzięki dofinansowaniu z urzędu Marszałkowskiego, mieszkańcy będą mogli upiększyć swoje małe ojczyzny.

Dzięki dofinansowaniu, inwestycje zostaną wykonane w Szymonkach i Płaczkowie.

Szymonki do konkursu zgłosiły projekt „Zagospodarowanie terenu na miejsce rekreacji i wypoczynku”, na który dostali 29.727 zł dofinansowania.

Pomysłem mieszkańców jest budowa budynku rekreacyjnego, o pow. 35 m2. Mieszkańcy wyrazili chęć zbudowania go własnymi siłami, natomiast w ramach środków pozyskanych będziemy kupować materiały do realizacji projektu - wyjaśnia wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura. 

„Plenerowe miejsce spotkań i rekreacji” to projekt z Płaczkowa, który dostanie dofinansowanie 21.000 zł. Jak przekazuje Marek Glura, w tej wsi będzie zagospodarowywany niewielki skwer. Wiceburmistrz wyjaśnia, że jest to teren należący do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, ale jego dyrektor wyraził zgodę na zagospodarowanie tego terenu.

Powstanie tam nowa nawierzchnia trawiasta, nowe krawężniki, kilka ławek, kosze na śmieci i plansza do gry dla dzieci - wymienia włodarz gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy