Reklama

Pfeifer & Langen Polska S.A. podnosi ceny skupu buraków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał Pfeifer & Langen Polska S.A.

Pfeifer & Langen Polska S.A. podnosi ceny skupu buraków - Zdjęcie główne

foto Materiał Pfeifer & Langen Polska S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Pfeifer & Langen Polska S.A. ma dobre wiadomości dla plantatorów buraków cukrowych. Firma podnosi ceny skupu.

Pfeifer & Langen Polska podkreśla, że jest w stałym dialogu z plantatorami, na bieżąco analizuje dynamikę zmian na rynkach rolnych i aktualizuje warunki współpracy z producentami buraków.

Jak przekazuje firma, jako jedyny w Polsce producent cukru głośno opowiedział się przeciwko pomysłowi likwidacji dopłat do uprawy buraków. Biorąc pod uwagę rosnące koszty nawozów, paliwa oraz innych środków produkcji, zarząd firmy w uzgodnieniu ze Związkami Plantatorów zdecydował, że podniesie ceny skupu buraków w roku 2022, a także w roku 2023.

Ceny buraków na sezon 2022:

  • Cena buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy wynosić będzie nie mniej niż 38 euro za tonę plus VAT przy czym cena ta może zostać zwiększona w zależności od przyszłej sytuacji na rynkach rolnych i w zależności od poziomu uzyskanych cen sprzedaży cukru.
  • Buraki dostarczone powyżej ilości określonych w umowach będą kupowane w cenie nie niższej niż 34 euro za tonę plus VAT.
  • Odpowiednio do zmiany cen buraków podwyższone zostały tzw. premie za dostawy wczesne i późne. 
Ceny buraków na sezon 2023:

  • Cena buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy wynosić będzie nie mniej niż 40 euro za tonę plus VAT.
  • Pozostałe warunki umowy na dostawę buraków w sezonie 2023 będą takie same jak aktualnie ustalone na sezon 2022.
Firma informuje, że w ramach Grupy Pfeifer & Langen Polska S.A. produkcję cukru w Polsce prowadzą cztery cukrownie: w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i w Glinojecku. Zakłady te skupują buraki wyłącznie od polskich plantatorów a cukier w nich wyprodukowany trafia do konsumentów pod marką Diamant.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy