BIEGANIE. Lidia Eling najlepsza

BIEGANIE. Lidia Eling najlepsza - Zdjęcie główne

Ponad 600 osób wystartowało w IV Koleżeńskim Sporting Maratonie zorganizowanym w Lesznie. \r\n Biegacze mieli do wyboru dystans maratonu, półmaratonu lub ćwierćmaratonu. Wyścig prowadził drogami leśnymi nadleśnictwa \"Karczma Borowa\". W biegu głównym na 42,195 km wystartowało 106 zawodniczek i zawodników. Spośród kobiet dystans maratoński najszybciej pokonała rawiczanka Lidia Eling z czasem 3:48:44. - W Lesznie na tym dystansie biegłam pierwszy raz - powiedziała zwyciężczyni. - Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego miejsca i czasu. Trasa była dobrze przygotowana. Prowadziła przez las, dzięki czemu łatwiej było rywalizować w upale. Bieg był świetną imprezą z dobrą organizacją i miłą atmosferą. Wśród mężczyzn zwyciężył leszczynianin Krzysztof Tumko (2:53:07) a na 74. lokacie sklasyfikowany został rawiczanin Mieczysław Urban (4:42:37).