Reklama

Brąz Eryka Świergockiego, sztafeta z Bojanowa ósma

Opublikowano: śr, 7 paź 2020 09:22
Autor:

Brąz Eryka Świergockiego, sztafeta z Bojanowa ósma - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

W Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach. Startowali tam zawodnicy, związani z ziemią rawicką.

W kategorii U-16, do zmagań przystąpiły zawodniczki MUKS Szok Bojanowo w ramach sztafety 4x200 metrów. Jak podkreśla trener Maciej Ratajczak, był to historyczny występ. - Nigdy jeszcze nie mieliśmy sztafety na Mistrzostwach Polski - przyznał. - Jechaliśmy po naukę i doświadczenie, ponieważ skład sztafety to większość młodsze zawodniczki: Zuzanna Skrzypczak (rocznik 2006) Zofia Ratajczak (2007), Zuzanna Gawlicka (2007), Klaudia Piotrowska (2008) i rezerwowa Wiktoria Lipowicz (2007).

Lekkoatletki z Bojanowa zajęły ósme miejsce (wśród piętnastu ekip). Uzyskały czas 1.54.44 s . - Walczyliśmy do końca. Zakończyliśmy sezon lekkoatletyczny, który był bardzo udany - podsumowuje szkoleniowiec. 

W Łodzi startował także rawiczanin Eryk Świergocki, reprezentujący LKLA Krokus Astromal Leszno. Lekkoatleta wystartował w dziesięcioboju w kategorii do lat 20. Uzyskał "życiówki" na: 100 metrów, w skoku w dal, pchnięciu kulą, na 400 metrów i skoku o tyczce. Łącznie, wywalczył 6383 punkty, co także jest jego rekordem życiowym. Dziesięcioboista zajął trzecią lokatę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE