Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Chwile radości i złości, porażki i wygrane czyli podsumowanie piłkarskiego weekendu - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Sport Za nami kolejny piłkarski weekend. Ekipy z powiatu rawickiego walczyły na czterech szczeblach rozgrywkowych. Kto cieszył się z wygranych, a kto zaznał goryczy porażki?

Piąta liga "Red Box" Grupa 3

Piąta liga jest najwyższą, w jakiej rywalizują drużyny z powiatu rawickiego. W tej lidze powiat reprezentuje Rawia Rawicz, która w minioną sobotę udała się do Śremu na spotkanie z tamtejszą Wartą. Już w 3. minucie Oskar Cierniak swoim strzałem do bramki rywala wyprowadził Rawię na prowadzenie. Wynik 0:1 dla Rawii utrzymał się do końca meczu i podopieczni Marka Nowickiego do Rawicza wracali w dobrych humorach, dopisując do swojego konta 3 pkt. ligowe.

Następne spotkanie Rawia rozegra na swoim boisku. Rywalem będzie GKS Rychtal, a spotkanie zaplanowano na sobotę. 29 października na godzinę 14:00.

Klasa okręgowa "Red Box" grupa 5

W grupie 5 klasy okręgowej gra łącznie 5 drużyn z powiatu rawickiego.

Kolejne dobre spotkanie rozegrała drużyna Awdańca Pakosław. W sobotę pojechali do Chwałkowa na spotkanie z Sokołem. Tam po długiej przeprawie udało im się zwyciężyć wynikiem 3:5. Choć pierwsza połowa zakończyła się remisem to w drugiej podopieczni Adama Waresiaka zdobyli kolejne dwa trafienia wychodząc na prowadzenie i przy takim wyniku też schodzili do szatni po gwizdku kończącym spotkanie.

Gorsze spotkanie zanotowała natomiast Orla Jutrosin, która na własnym obiekcie gościła drużynę Brenewi Wijewo. Goście objęli prowadznie w 30 minucie, dwie minuty później prowadzili już dwiema bramkami. Przy rezultacie 0:2 zawodnicy schodzili do szatni. W drugiej połowie pierwsze trafienie padło w 84. minucie, wówczas pierwszą bramkę dla Orli zdobył Mateusz Świątek, jednak w doliczonym czasie gry goście trafili po raz trzeci. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Porażkę zanotowała także Sparta Miejska Górka, która w minionej kolejce mecz rozgrywała w Pawłowicach. W 29. minucie Sparta wyszła na prowadzenie po bramce Kacpra Andrzejaka, jednak potem było tylko gorzej. W 39. minucie goście po udanym karnym wyrównali wynik. W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki - obydwie strzelili zawodnicy z Pawłowic. W 83' gospodarze wykorzystali rzut wolny, a w 89' dołożyli ostatnie trafienie w meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla MTS Pawłowice.

W następnej kolejce czekają nas kolejne derby powiatu - Sparta Miejska Górka zagra z Orlą Jutrosin, a Awdaniec Pakosław na własnym obiekcie zmierzy się z Pelikanem Dębno Polskie. Sarnowianka natomiast mecz rozegra "u siebie", będzie to spotkanie z Pogonią Śmigiel.

Klasa A "Proton" Grupa 7

W klasie A swoje spotkania rozgrywa Ruch Bojanowo. Tym razem podopieczni Andrzeja Lokś zmierzyli się z liderem tabeli - Heliosem Czempiń. Ruch w meczu zdobył jedną bramkę - w 45. minucie strzelił Kamil Cheba. Dwie bramki strzelili gospodarze - a właściwie to jedną, bo trafienie samobójcze zanotowali zawodnicy Ruchu. Drugą bramkę drużyna z Czempinia zdobyła po rzucie karnym.

Trzecia liga kobiet "LOKUM"

W 9. kolejce Trzeciej Ligi kobiet ekipa KA4 resPect udała się do Sopotu na mecz z Lechią Gdańsk. Minimalnie lepsze były zawodniczyki Lechii. Do końca pierwszej połowy prowadziły wynikiem 1:0. W drugiej połowie obie ekipy zanotowały po jednej bramce - dla KA4 bramkę zdobyła Natalia Andrzejczak.