Autor: | Zdjęcie: archiwum

Spokojna pierwsza połowa i pogrom w drugiej części meczu. Derby gminy dla Sarnowianki - Zdjęcie główne

foto archiwum

Sport Zwycięstwem podopiecznych Tomasza Skrzypczaka zakończyły się derby gminy Rawicz, w których zmierzyły się Sarnowianka i Pelikan Dębno Polskie. Mimo spokojnej pierwszej połowy, w drugiej części meczu "Koziary" pokazały swoją siłę.

Spotkanie rozgrywano w Dębnie Polskim. Pierwszy gwizdek sędziego kibice usłyszeli o godzinie 14.00. Termin meczu najszczęśliwszy dla piłkarzy i kibiców niestety nie był, bowiem grę utrudniał deszcz.

Spokojna pierwsza część

Obie drużyny w pierwszej części meczu grały zachowawczo i pewnie dlatego przez długi czas panował bezbramkowy remis. Do przełomu w wyniku doszło w 34. minucie, wówczas na prowadzenie wyszła Sarnowianka, a strzelcem bramki dla gości był Dorian Nawrot. Mimo kolejnych prób ataków, nie doszło do zmiany wyniku i zawodnicy na przerwę do szatni schodzili przy wyniku 0:1 dla Sarnowianki.

Kanonada w drugiej połowie

Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej połowie. Choć jej początek nie obfitował w ogromne emocje, to od 56. minuty trener Łukasz Bojdo dokonywał zmian w składzie, dając szansę do gry młodym zawodnikom, którzy do Pelikana przyszli m.in. z juniorów starszych Rawii Rawicz. Zmiany nie przyniosły pozytywnego efektu - w 74. minucie padła druga bramka dla Sarnowianki, tym razem bramkarza Pelikana pokonał Tomasz Wawrzyniak, który rozpoczął serię strałów Sarnowianki.

Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać, w 79. minucie do bramki rywala trafił Alan Nowicki, a dwie minuty później po raz drugi bramkę strzelił Tomasz Wawrzyniak. Celny strzał udało się oddać także zawodnikowi Pelikana - Zbigniewowi Rakowi, który w 82. minucie zdobył pierwszą - i jak się później okazało -  jedyną bramkę dla Pelikana.

Zawodnicy Sarnowianki do bramki rywala trafili jeszcze dwukrotnie - w 84. minucie gola zdobył Alan Nowicki, a w 89. - Mateusz Straburzyński. Zawodnicy mecz zakończyli rezultatem 1:6 dla gości z Sarnowy.

Dla Sarnowinki, która w ligowej tabeli zajmuje 5. pozycję jest to piąta wygrana w lidze. Dotychczas podopieczni Tomasza Skrzypczaka zgromadzili 18 punktów. Następne spotkanie rozegrają "u siebie" z Pogonią Śmigiel. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 30 października, pierwszy gwizdek o godzinie 13:00.

Zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda w Pelikanie. Drużyna z Dębna Polskiego w lidze wygrała tylko dwa razy, aż dziewięć razy posmakowała goryczy porażki, w efekcie znajduje się w strefie spadku. Następny mecz podopieczni Łuaksza Bojdo rozegrają w sobotę, 29 października. Będą to derby powiatu z Awdańcem Pakosław. Początek meczu w Pakosławiu o godzinie 15:00.

Pelikan Dębno Polskie - Sarnowianka Sarnowa 1:6 (0:1)
Bramki dla Pelikana: 82' Zbigniew Rak
Skład Pelikana: M. Bagiński, B. Chociaj, B. Frąszczak (56' K. Szczęsny), D. Gmerek, B. Guzy (A. Wieliczko), I. Hantkiewicz, N. Hodura (68' R. Przybył), P. Juskowiak, Z. Rak, J. Ryznar (61' M. Musiałowski), V. Shchyryi

Bramki dla Sarnowianki: 34' Dorian Nawrot, 74' Tomasz Wawrzyniak, 79' Alan Nowicki, 81' Tomasz Wawrzyniak, 84' Alan Nowicki, 89' Mateusz Straburzyński
Skład Sarnowianki: M. Gąsiorowski, D. Kramarczyk, D. Nawrot (85' M. Góriniak), M. Niedźwiedź  (70' M. Straburzyński), A. Pawlak, J. Siecla, P. Skrzypczak (76' B. Szynkarek), T. Skrzypczak, K. Stachowiak (65' A. Nowicki), T. Wawrzyniak (85' S. Bella), P. Wojtyczka