Derby dla Awdańca

Derby dla Awdańca - Zdjęcie główne

W minioną niedzielę byliśmy świadkami derbów naszego powiatu w A klasie. Tym razem naprzeciw siebie stanęły Ruch i Awdaniec. Drużyna Nowickiego po bardzo fajnym okresie, ostatnie dwa mecze przegrała i spadła nieco niżej w ligowej klasyfikacji. Zespół Goliny z kolei co prawda przegrała ubiegłotygodniowe starcie z Sarnowianką, ale dwa wcześniejsze mecze wygrała wysoko, co napawało pewnym optymizmem. Mecz zapowiadał się więc na wyrównane widowisko.

Od początku było dużo walki, ale na prowadzenie wyszli przyjezdni. Już w 6. minucie wynik meczu otworzył Bartosz Krenc. Ten sam zawodnik podwyższył na 0:2 kilkanaście minut później. Stało się jasne, że miejscowym będzie bardzo trudno cokolwiek w tym meczu ugrać, bo Awdaniec był stroną przeważającą. Po zmianie stron zawodnicy Nowickiego kontynuowali strzelanie. Po godzinie gry na 0:3 podwyższył Adam Spychalski. Gościom było mało i w 75. minucie podnieśli na 0:4. Złe wybicie miejscowego bramkarza wykorzystał Wojciech Cieplik, który ustalił wynik meczu.

Następne spotkanie Awdaniec rozegra przed własną publicznością. W sobotę o 15.30 podejmie Błękitnych Kąkolewo. Ruch także zagra u siebie. W niedzielę o 14.00 rozpocznie mecz z Piastem Belęcin.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn w aktualnym wydaniu "ŻR".

Ruch Bojanowo - Awdaniec Pakosław 0:4 (0:2)

0:1 - Bartosz Krenc (6'), 0:2 - Bartosz Krenc (18'), 0:3 - Adam Spychalski (60'), 0:4 - Wojciech Cieplik (75')

Ruch: Marcin Frąszczak (46'Waldemar Gorszki) - Adrian Kamzol (77'Jan Lipowicz), Grzegorz Potoczny, Tomasz Krzyżaniak, Szymon Juszczak, Waldemar Grygowski, Przemysław Lipowicz, Zbigniew Lipowicz (80'Arkadiusz Talarczyk), Ryszard Lipowicz, Marek Lutowicz (75'Patryk Graczyk), Witold Szlachetka

Awdaniec: Patryk Suchanecki - Szymon Dolata (75'Paweł Zimny), Bartosz Kaczmarek, Hubert Panek, Łukasz Krzyżosiak, Dominik Małecki, Rafał Spychalski (65'Marcin Stachowiak), Bartosz Krenc, Adam Spychalski, Wojciech Zimny, Wojciech Cieplik