Derby dla Rawii, wyjazd dla Wałbrzycha

Derby dla Rawii, wyjazd dla Wałbrzycha - Zdjęcie główne

Pod okiem nowego trenera, Rawia na własnym parkiecie zagrała bardzo przyzwoite spotkanie, pokonując w pojedynku derbowym ekipę Jamalex Polonia 1912 Leszno 61:45 (kwarty 12:16, 16:4, 18:11, 15:14).

Gospodarze rozkręcali się powoli. W pierwszej kwarcie wdarło się trochę nerwowości i niecelnych rzutów. W kolejnej „ćwiartce”, podopieczni Rafała Kalwasińskiego zaczęli grać znacznie lepiej. Postawili gościom twarde warunki gry, spisując się rewelacyjnie w obronie. Dalsze części meczu, to spokojne kontrolowanie gry i powiększanie przewagi.
Punkty dla Rawii zdobywali: Stankiewicz 18,Maciołek 13, Matuszewski 8, Suprun i Gerwazik po 7, Kasiński 4, Nowicki i Staśkowiak po 2

Po zwycięstwie w Rawiczu, gracze Rawii udali się na trudny pojedynek do Wałbrzycha, gdzie po ciężkiej walce ulegli gospodarzom 76:72 (kwarty 25:25, 16:7, 14:23, 21:17). Kolejny mecz na własnym parkiecie Rawia rozegra dopiero 3. stycznia. Jej rywalem będzie drużyna MKS Sokół Marbo Międzychód. Początek spotkania o 17.30.

Więcej na temat meczu z Polonią oraz wypowiedzi trenerów obu drużyn w bieżącym wydaniu "Życia Rawicza"