Deszczowa, piłkarska sobota [FOTO]

Deszczowa, piłkarska sobota [FOTO] - Zdjęcie główne

Wczoraj rywalizowały zespoły z powiatu rawickiego w Red Box V lidze i klasie okręgowej, Proton klasie A i III lidze makroregionalnej kobiet.

Do Dębna Polskiego przyjechała ekipa Korony Wilkowice. Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze ruszyli do ataku. Już po paru minutach wyszli na prowadzenie po golu Patryka Biegały z rzutu karnego. Po 45. minutach miejscowi prowadzili już trzema bramkami.

W drugiej połowie gospodarze nie zwolnili tempa. Intensywne opady deszczu storpedowały jednak zmagania. W 78. minucie sędzia główny zdecydował o przerwaniu meczu. Boisko nie nadawało się do gry. Do tego czasu gospodarze prowadzili już 5:0. Decyzję co do losów spotkania podejmie WZPN. Bramki zdobyli: 2x Patryk Biegała, Wojciech Niedźwiecki, Patryk Juskowiak i Bartosz Chociaj. Zdjęcia w galerii - TUTAJ

W Miejskiej Górce Sparta podejmowała Wisłę Borek Wielkopolski. W mieście nad Balatonem również padało. W przeciwieństwie do spotkania w Dębnie Polskim, tutaj mecz odbył się w całości.

Gospodarze prowadzili już po pierwszej połowie 3:0. Wynik otworzył Albert Szafrański, a kolejne dwa trafienia dołożył Łukasz Kaczmarek. W drugiej części spotkania Michał Łysiak podwyższył na 4:0. Przyjezdni mieli szansę na zmniejszenie rozmiaru porażki. Nie wykorzystali jednak dwóch "jedenastek". Zdjęcia w galerii - TUTAJ

Derby w Pakosławiu. Awdaniec gościł na własnym obiekcie Ruch Bojanowo. Przed meczem przedstawiciele gospodarzy wręczyli urodzinowe prezenty prezesowi Ruchu - Wiesławowi Ceglarkowi.

Przyjezdni zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie pucharu z początku sierpnia. Po bramce Tomasza Krzyżaniaka, podopieczni Andrzeja Loksia wywalczyli trzy punkty. Zdjęcia w galerii - TUTAJ

Rawia Walbet Rawicz grała na wyjeździe w Pniewach. Kibice goli nie zobaczyli. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Po sześciu kolejkach, rawiczanie zgromadzili jedenaście punktów w tabeli V ligi.

Marcus Gdynia podejmował KA 4 resPect w ramach III ligi makroregionalnej kobiet. Podopieczne Filipa Kolasy wracają na tarczy. Piłkarki z Gdyni wygrały 2:1. Bramkę dla przyjezdnych zdobyła Klaudia Szymczak.