Rawia Rawicz drugą rundę rozpoczęła od zwycięstwa

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Rawia Rawicz drugą rundę rozpoczęła od zwycięstwa  - Zdjęcie główne

Maksymilian Skupin (z piłką) był najskuteczniejszym koszykarzem Rawii w starciu z zespołem z Nowego Tomyśla | foto D. Bela (archiwum)

Sport AKM Gromy Nowy Tomyśl był pierwszym rywalem koszykarskiej Rawii w drugiej fazie rozgrywek III ligi.

Mecz rozegrany w sali Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu miał wyrównany przebieg. Pierwszą kwartę zakończyli wynikiem 31:30. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 54:54. Początek trzeciej kwarty należał zdecydowanie dla gości, przez pierwsze sześć minut zdobyli oni 9 punktów, a gospodarze - żadnego. Jednak wraz z upływem czasu lepiej radzili sobie rawiczanie. Ostatecznie, spotkanie wygrali gospodarze. Na tablicy wyników widniał rezultat 89:84.

Najskutecznieszym w ekipie rawiczan był Maksymilian Skupin. Rzucił 37 punktów.

Cieszy zwycięstwo, które na pewno nie przyszło łatwo - zauważa Adam Staśkowiak, trener Rawii. - Pierwsza połowa to bardzo wyrówna gra, która kończy się remisem. Drugą połowę zaczynamy fatalnie - od 0-9. Po czasie wróciliśmy na swoje tory, gdzie finalnie wygrywamy tą kwartę 19-12. Ostatnia kwartę kontrolujemy wynik i odnosimy zwycięstwo - dodaje.

Następna okazja do zobaczenia rawickich koszykarzy w akcji już w czwartek o godzinie 18:30. Rywalem w hali SP4 będzie Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.

Rawia Rawag Rawicz - AKM Gromy Nowy Tomyśl 89:84
Kwarty: 31:30, 23:24, 19:12, 16:18
Punkty dla Rawii: A. Skupin - 0, M. Matuszewski - 13, M. Glapiak - 2, G. Chorzępa - 2, K. Górny - 0, J. Janowicz - 0, P. Buliński - 0, J. Ilnicki - 11, D. Jastrzębski - 0, J. Polowczyk - 13, F. Sroka - 11, M. Skupin - 37