Dublet Karola Świderskiego w Major League Soccer w barwach Charlotte [WIDEO]

Autor: | Zdjęcie: Charlotte FC

Dublet Karola Świderskiego w Major League Soccer w barwach Charlotte [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Charlotte FC

Sport Trzeci mecz w barwach Charlotte FC rozegrał Karol Świderski. Jego klub zmierzył się z New England Revolution.

Wychowanek rawickiej Rawii wybiegł w podstawowej jedenastce. Inauguracyjne trafienie zanotował na początku spotkania. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Goście wyrównali w 54. minucie. Carles Gil doprowadził do stanu 1:1, strzelając z rzutu karnego. Po chwili ponownie na prowadzenie wyszło Charlotte. Drugie trafienie zanotował Karol Świderski. Tym razem Polak uderzył z pola karnego.

Trzecie trafienie dla Charlotte zanotował Ben Bender.

Wychowanek Rawii został zmieniony w 86. minucie. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Klub Polaka wygrał z New England Revolution 3:1. Było to inauguracyjne zwycięstwo Charlotte w najwyższej, amerykańskiej klasie rozrywkowej. O pierwszym meczu na własnym obiekcie pisaliśmy TUTAJ.

Wychowanek Rawii nie jest jedynym Polakiem w klubie ze wschodniej części Stanów Zjednoczonych. W Charlotte są także Jan Sobociński, a także inny reprezentant kraju - Kamil Jóźwiak.