Dwa medale Suremu. Złoto Nataszy Cichoszewskiej

Autor: | Zdjęcie: Surem Rawicz

Dwa medale Suremu. Złoto Nataszy Cichoszewskiej - Zdjęcie główne

Natasza Cichoszewska z trenerem Krzysztofem Gliną | foto Surem Rawicz

Sport Świetne wiadomości napłynęły z Bielska-Białej. Odbywał się tam turniej karate "Polish Open". Impreza w stolicy Podbeskidzia odbywała się po raz szesnasty.

Do rywalizacji zgłosiło się 1.700 zawodników z kilkudziesięciu państw. Dla wielu kadr narodowych była to znakomita okazja do weryfikacji aktualnej formy, m.in. przed zbliżającymi się Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 26-30 października 2022 r. w mieście Konya, w Turcji.

W imprezie w Bielsku-Białej wzięli udział reprezentanci rawickiego klubu Surem. Wywalczyli dwa medale. Natasza Cichoszewska wygrała w kategorii junior kumite 66+ kg. Była lepsza od dziewięciu innych zawodniczek - reprezentantek: Słowacji, Węgier, Szwecji, Finlandii, Ukrainy, Polski czy Łotwy. Natasza Cichoszewska przystąpiła także do U21 kumite -68 kg. Zajęła piątą lokatę.

Trzecie miejsce w kumite master A wywalczył Mariusz Barteczka. Piątą lokatę w kategorii U12 40+ kg kumite dziewcząt zajęła Celina Barteczka. Siódmy w kumite U14 -45kg był Julian Antonič.