Joanna Mosiek wicemistrzynią Polski U23

Autor: | Zdjęcie: Kadet Rawicz

Joanna Mosiek wicemistrzynią Polski U23 - Zdjęcie główne

Joanna Mosiek (z lewej) | foto Kadet Rawicz

SportNa szyi Joanny Mosiek zawisł kolejny medal. Lekkoatletka rawickiego klubu Kadet wywalczyła srebro na Mistrzostwach Polski U23.

Impreza odbyła się dzisiaj (13.07.2024 r.) w Lublinie. Miasto zorganizowało 41. PZLA Mistrzostwa Polski U23. W wydarzeniu brała udział zawodniczka Kadeta Rawicz - Joanna Mosiek. Wystąpiła w swojej koronnej dyscyplinie - trójskoku.

22-latka prowadziła po pierwszej serii konkursu z wynikiem 12.79 m. W drugiej próbie wyprzedziła ją zawodniczka klubu z Sopotu - Amelia Kubala. "Pofrunęła" na odległość 12.86 m. Rezultat poprawiła jeszcze w ostatniej próbie. Skoczyła 12.98 m.

Rawiczanka starała się odpowiedzieć, ale nie uzyskała wyniku lepszego od liderki. Joanna Mosiek zajęła drugą lokatę. Na jej szyi zawisł srebrny medal mistrzostw kraju w kategorii do lat 23.

[AKTUALIZACJA, godz. 20.45]

- Impreza udana. Jeszcze jutro czeka mnie start w skoku w dal - komentuje Joanna Mosiek. - Jestem zadowolona ze startu w trójskoku. Odczuwam jednak sportowy niedosyt, wiem, jak przepracowałam ostatni rok. Czuję, że będzie dobrze, jeszcze trochę cierpliwości - podsumowuje.

Lekkoatletka została powołana do reprezentacji Polski na czwórmecz międzypaństwowy, zaplanowany na kolejny weekend. Impreza odbędzie się w Krakowie. Wystartują Polacy, Czesi, Węgrzy i Ukraińcy.