Kanonada w Bojanowie. Zwycięstwo Pelikana [ZDJĘCIA]

Sport W dobrych nastrojach po sobotnich spotkaniach są Ruch Bojanowo i Pelikan Dębno Polskie. Obie ekipy rundę jesienną zakończyły zwycięstwami.

Do Bojanowa, na mecz z Ruchem, przyjechali zawodnicy Rydzyniaka II Rydzyna w ramach Proton klasy A, gr. 7. W spotkaniu padło aż dziewięć bramek, choć po pierwszej połowie niewiele na to wskazywało.

Do przerwy było 2:1. Po zmianie stron miejscowi popisali się lepszą skutecznością. Ruch wygrał 6:3. Bramki dla gospodarzy strzelali: 2x Grzegorz Potoczny, Ryszard Lipowicz, Szymon Juszczak, Marek Lutowicz, Patryk Stróżyk

Aktualnie Ruch Bojanowo zajmuje 7. miejsce w tabeli. Tuż za nimi uplasował się sobotni rywal z Rydzyny. Oba zespoły zgromadziły 17 punktów.

Drużynie z Dębna Polskiego również powiodło się w ostatnim meczu rundy jesienneja. Rywalem Pelikana był Promień Krzywiń. Gospodarze już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Wojciech Niedźwiecki.

Wynik 1:0 utrzymał się do 55. minuty. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Biegała. Miejscowi mogli jeszcze podwyższyć. Rzut karny nie został jednak wykorzystany. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Uplasowali się na 8. miejscu w tabeli.

Bardzo nam zależało na wygranej na zakończenie rundy. Chłopaki zostawili serce i charakter na boisku, dzisiaj pokazali dobrą grę. Dziękuję drużynie, a zwłaszcza chłopakom, którym mało dawałem szansy gry, za zrozumienie. Czeka nas ciężka praca o utrzymanie w tej lidze - podsumował mecz trener Pelikana Łukasz Bojdo.

Rewanż za porażkę w Pucharze Polski strefy leszczyńskiej wzięli piłkarze Kani. Pokonali oni Rawię Walbet Rawicz 3:1. Trafienie honorowe dla gości zanotował Mateusz Witkowski. Więcej o meczu w Gostyniu TUTAJ.

Rawia zajmuje 12. lokatę w Red Box V lidze, gr. 3.

W ostatnim meczu Red Box klasy okręgowej, Wisła Borek Wielkopolski pokonała Spartę Miejska Górka 2:1. Gola dla gości strzelił Zbigniew Rak.