Klaudia Gertchen z pucharem, Karol Świderski w MLS, Anita Włodarczyk na obozie

Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Klaudia Gertchen z pucharem, Karol Świderski w MLS, Anita Włodarczyk na obozie - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Sport Świetne wiadomości napłynęły z Sosnowca. Odbył się tam półfinał i finał Suzuki Pucharu Polski. Zwycięstwo wywalczyła ekipa BC Polkowice z Klaudią Gertchen w składzie.

Klauda Gertchen świętowała z BC Polkowice

W meczu półfinałowym Klaudia Gertchen spędziła na parkiecie niespełna 20 minut. W tym czasie rzuciła 10 punktów (w tym 3x3), zanotowała też po trzy zbiórki i asysty, a także dwa przechwyty. Jej zespół BC Polkowice wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 94:79.

Finałowe starcie również przebiegło po myśli ekipy z Dolnego Śląska. Drużyna z Polkowic wygrała z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 94:68. Klaudia Gertchen spędziła na parkiecie niespełna 22 minuty. Na siedem prób "za trzy" trafiła czterokrotnie. Rawiczanka rzuciła 12 punktów. Miała także cztery zbiórki i trzy przechwyty. Po zakończeniu meczu polkowiczanki drugi rok z rzędu cieszyły się z wywalczenia Suzuki Pucharu Polski.

Karol Świderski rozpoczął sezon w MLS

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się rozgrywki Major League Soccer. W barwach klubu z Charlotte drugi rok z rzędu gra Karol Świderski. Za rawiczaninem pierwsze spotkanie. Wybiegł w podstawowej jedenastce w starciu z New England Revolution. Na stadionie w Charlotte zasiadło blisko 70 tysięcy kibiców.

Niestety dla miejscowych, ekipa z Charlotte przegrała. Po trafieniu Henry'ego Kesslera, goście wywieźli komplet punktów. Faza zasadnicza rozgrywek MLS potrwa do drugiej połowy października tego roku.

Anita Włodarczyk przygotowuje się do igrzysk

Już za półtora roku kolejne igrzyska olimpijskie. Tym razem zaplanowano je w Paryżu. Do startu w najważniejszej dla wielu sportowców imprezie szykuje się już Anita Włodarczyk. Jak poinformowała rawiczanka w mediach społecznościowych, od kilku dni trenuje w RPA.