Punkty pozostały w Jutrosinie. Orla pokonała Brenewię [ZDJĘCIA]

Punkty pozostały w Jutrosinie. Orla pokonała Brenewię [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
102

SportZ wysokiego "C" rundę wiosenną rozpoczęła Orla Jutrosin. Zespół pokonał Brenewię Wijewo 3:0.

Rozpoczęła się runda rewanżowa w Red Box klasie okręgowej, gr. 4. Orla Jutrosin podejmowała zespół z powiatu leszczyńskiego. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili za sprawą trafienia Mateusza Świątka. Już w trzeciej minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany po wcześniejszym faulu w polu karnym.

Po zmianie stron gospodarze mogli już w pierwszej akcji podwyższyć. Po zagraniu z prawej flanki Mikołaja Niestrawskiego, wślizg wykonał Mateusz Świątek. Piłka o centymetry minęła słupek bramki. Co nie udało się w 46. minucie, wyszło Mateuszowi Świątkowi później. W 66. minucie piłkę w "uliczkę" posłał Sebastian Kapała. Mateusz Świątek minął linię obrony i pomknął lewą flanką. Wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Zawodnik gospodarzy zachował się altruistycznie. Podał do kolegi, biegnącego środkiem. Szybszy przy piłce był jednak obrońca gości. Po zamieszaniu, już w polu karnym, piłka ponownie znalazła się pod nogami Mateusza Świątka, a temu nie pozostało nic innego, jak dopełnić formalności. Piłka zatrzepotała w siatce po raz drugi.

Wynik ustalił Kacper Plewa. Został doskonale obsłużony przez Mateusza Świątka. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Starcie mogło się zakończyć jednak znacznie wyższym rezultatem. Sytuacji gospodarzy było bez liku. Także goście zagrażali bramce strzeżonej przez Marcina Naskręta. Przyjezdni, m.in. raz obili słupek, a raz - poprzeczkę. Recepty na pokonanie Marcina Naskręta ostatecznie nie znaleźli. Dla Orli to czwarte spotkanie w sezonie, gdy kończy mecz bez utraty gola. Jutrosinianie zajmują czwartą lokatę w lidze.

Niewiele pracy miał arbiter. Tylko raz musiał rozdzielić zawodników obu zespołów, którzy - po kontakcie w biegu - przewrócili się. Starcie Huberta Grzywaczewskiego z Orli i Mikołaja Kokornaczyka z Brenewii przerodziło się to w przepychankę, w której wzięło udział kilkunastu zawodników. Ostateczni, Hubert Grzywaczewski i Przemysław Zielnica zostali ukarani za niesportowe zachowanie, a za przerwanie akcji gospodarzy - Mikołaj Kokornaczyk. Cała trójka obejrzała żółte kartki.

- Sytuacje były dla jednej i drugiej drużyny. Boisko nie pomagało w grze, pierwszy raz wiosną wybiegliśmy u siebie na murawę - skomentował Michał Niestrawski, trener Orli. - Myślę, że zasłużenie wygraliśmy. Już w pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, piłka nie chciała wpaść, na szczęście w drugiej strzeliliśmy kolejne dwie bramki.

Jaki jest cel Orli na rundę wiosenną 2024 roku?

- Nasze założenie na koniec sezonu to pierwsza czwórka - skwitował trener.

Orla Jutrosin - Brenewia Wijewo 3:0 (1:0)